Inglismaa tegi teisel poolajal Walesiga sotid selgeks.

Jalgpalli MM
29. november 2022, 22:55

MMi BLOGI | Inglased tuuseldasid Walesi, edasi pääses ka Iraanist jagu saanud USA

Jalgpalli MMil algasid teisipäeval alagrupiturniiri viimase vooru mängud. Kell 17.00 pandi pall mängu A-alagrupi ja kell 21.00 B-alagrupi kaheses viimases kohtumises. Õhtuleht vahendas kohtumiste käiku otseblogi vahendusel.

Teisipäevased mängud

A-alagrupp

Holland – Katar 2 : 0

Senegal – Ecuador 2 : 1

Lõplik tabeliseis: 1. Holland 7 punkti; väravate vahe 5 : 1, 2. Senegal 6; 5 : 4, 3. Ecuador 4; 4 : 3, 4. Katar 0; 1 : 7

B-alagrupp

Inglismaa – Wales 3 : 0

USA – Iraan 1 : 0

Lõplik tabeliseis: 1. Inglismaa 7; 9 : 2, 2. USA 5; 2 : 1, 3. Iraan 3; 4 : 7, 4. Wales 1, 1 : 6

23:12

Sellega tänaseks ka kõik! Kolmapäeval asutakse võitjaid-kaotajaid selgitama alagruppides C ja D. Head ööd!

23:11
23:03
USA - Iraan - lõpuvile

USA võidab Iraani 1 : 0 ja pääseb teisena kaheksandikfinaali. Seal ootab neid A-alagrupi võitja Holland.

23:02

Iraan nõuab penaltit! Taremi kukub karjatusega murule, kuid kaitsja puude oli ikka õrnavõitu ja seda kinnitas ka VARi menetlus.

22:58

Inglased saavad aga rõõmustada.

22:56

Iraanile karistuslöögi järel hea võimalus! Peaga pääseb löögile Morteza Pouraliganji, kuid napilt mööda.

22:55
Inglismaa - Wales - lõpuvile

Inglismaa ja Walesi mäng on lõppenud. Inglismaa võidab 3 : 0 ja marsib A-alagrupi võitjana kaheksandikfinaali, kus neid ootab B-grupi teine Senegal.

22:54

Ka Iraani ja USA mängus on 90 minutit täis saanud. See matš saab aga lausa 9 lisaminutit.

22:52

Inglaste keskkaitsja John Stones lööb nurgalöögi järel mõnelt meetrilt üle! Oksakoht, nagu öeldakse.

22:50

Inglismaa – Walesi mängus algasid lisaminutid, mida on kokku 4.

22:48

Inglased ikka enam väga ei viitsi ja ega pole vajagi. Walesi mehed on ise paaril korral peale lüüa saanud, aga erilist ohtu pole need löögid kujutanud.

Iraan üritab visalt, aga näha on, et Walesi mänguga võrreldavat värskust neil ikkagi ei ole. Kuid kusagilt üks värav Iraanile ja nad on kaheksandikfinaalis.

22:39

Walesi kaitsemäng on täitsa lagunenud ja peaaegu kõik Inglismaa rünnakud on ohtlikud. Kui inglased vähegi viitsiks, võiks nad paar väravat veel meisterdada.

Wales on sellel turniiril olnud üldse paras pettumus. Esimese mängu teine poolaeg USA vastu ehk välja arvata.

22:35

Rashford endale kaabutrikki ei saa, sest 75. minutil võetakse ta puhkama ja platsile Jack Grealish.

22:34
22:32

Aga ei, Musah lööb üle. Teises mängus oli lähedal Rashfordi kaabutrikk, kuid Ward suutis noormehe järjekordse löögi jalaga tõrjuda.

22:31

USA-le heast kohast karistuslöök! Kas tehakse Rashfordi?

22:30
Inglismaa - Wales 3 : 0

Rashford hullab! Mees murrab 68. minutil karistusalasse ega kavatsegi kolleegidele sööta, vaid kihutab palli hoopis väravasse.

22:28

65. minutil Iraanile hiilgav võimalus, ent Ghoddos kihutab palli väravast mööda. Eelnevalt fikseeriti siiski ka Iraani mängijatele viga ja kui oleks sahisenud, poleks lugenud.

22:25

Harry Kane ei löö väravaid, aga on ikka tubli mees:

22:23

Teisel poolajal on Iraani mäng kosunud ja USA võit pole veel sugugi kantslis maha kuulutatud. Poole tunniga võib kõike juhtuda!