Tallinna JK Legion säilitas sportlikult koha Premium liigas, aga loobus sellest rahamurede tõttu.

Foto: Henri-Kristian Kirsip / Delfi Meedia
Toimetas Mart Treial 23. detsember 2022 13:01

Tundub, et jalgpalliklubi Pärnu Vaprus on Premium liigast väljakukkumise osas immuunne. Tänavu säilitatakse koht, sest Tallinna Legionil on finantsraskused.

Jalgpalliliit teatas täna, et üleminekumängude kaudu Premium liiga koha säilitanud Legion läheb vabatahtlikult esiliigasse. Klubi juht Denis Belov ütles, et otsus tehti pärast pikka arutelu ja väga raske südamega.

„Tundus, et praeguses olukorras on mõistlik astuda samm tagasi, et tulevikus astuda kaks sammu edasi,“ märkis ta pressiteate vahendusel.

Seda otsust oli oodata, sest tänavune hooaeg, mis algas nelja miinuspunktiga, mängiti lõpuni suuresti jalgpalliliidu abiga.

Sportliku paremusjärjestuse alusel saab õiguse Premium liigas osaleda Pärnu JK Vaprus, kelle juhatuse liige Karl Palatu kinnitas, et klubi on selleks valmis. „Olime teadlikud, et selline olukord võib tekkida ning alustame nüüd Premium liiga võistkonna komplekteerimist, et uue peatreeneri Igor Prinsi juhendamisel minna hooajale vastu konkurentsivõimelise meeskonnaga,” lausus Palatu.  

Vaprus jäi ka aastal 2021 Premium liigas viimaseks, aga ei kukkunud esiliigasse, sest toona loobusid rahamurede tõttu Viljandi JK Tulevik ja Maardu linnameeskond.

Niisiis mängivad uuel aastal Premium liigaks Tallinna FC Flora, Tallinna FCI Levadia, Paide Linnameeskond, Nõmme Kalju FC, FC Kuressaare, Tartu JK Tammeka, JK Narva Trans, JK Tallinna Kalev, Pärnu JK Vaprus ja esiliiga tšempion Harju JK Laagri.  

Esiliiga hooajale lähevad vastu Tallinna JK Legion, Tallinna FCI Levadia U21, FC Elva, Viimsi JK, Tallinna FC Flora U21, FC Nõmme United, Paide Linnameeskond U21, Ida-Virumaa FC Alliance, FC Tallinn ja JK Tabasalu. 

Kõik klubid peavad uue hooaja eel läbima tavapärase litsentsiprotsessi.