Selle viskega viis Luka Dončić mängu lisaajale.

28. detsember 2022, 09:03

VIDEOD | NBA ajalooraamatud ümber kirjutanud Luka Dončić nõudis mängu järel õlut (1)

Luka Dončić pakkus läinud ööl NBAs esituse, millist superliigas kunagi varem polnud nähtud. Dallas Mavericksi 126 : 121 võidumängus New York Knicksi vastu kogus 23aastane sloveen 60 punkti, 21 lauapalli ja 10 resultatiivset söötu. Dončićist sai sellega esimene mängija liiga ajaloos, kes kogunud kolmikduubli, mis koosneb vähemalt 60 punktist ja 20 lauapallist.

Dončići jaoks oli õhtu igas mõttes suur. 60 punkti ja 21 lauapalli tähistavad ka tema isiklikke NBA rekordeid, ent just tema oli ka mees, kelle tabav vise viis mängu lisaajale: kui normaalaega jäi mängida jäi 4,2 sekundit, oli Mavericks taga 113 : 115 ning Dončić seisis vabaviskejoonel. Ta põrutas viske meelega mööda, sai lõpuks lahtise palli enda valdusesse ning sopsas kahese korvi. Seis oli viigis ja mängida jäi veel sekund, kuid Luka alustas ka kerget võidutantsu.

„Paljud küsisid hiljem selle kohta riietusruumis ja pidin tunnistama, et ma arvasin, et oleme võitnud. Sellepärast läksin ma niimoodi pealtvaatajate ette. Ma arvasin, et oleme võitnud, kuid siis nägin, et seis on viigis. Siis mõtlesin küll, et „Oeh!“,“ pajatas päevakangelane pärast mängu ajakirjanikele.

Lisaaja järel said Dončić ja tema Mavericksi kamraadid aga valehäbita võitu tähistada, sest parajaks vabaviskeralliks kujunenud minutite järel kirjutas läänekonverentsi kuues meeskond Mavericks tabelisse hooaja 19. võidu tulemusega 126 : 121.

Kuid loomulikult keerlesid mängu järel jutud üksnes Dončići ümber. Tema 60 punkti (visked väljakult 21/31 ja vabaviskejoonelt 16/22) tähistavad ka Mavericksi klubi rekordit: seni kuulus see Dirk Nowitzki nimele, kui sakslane viskas 2004. a 2. detsembril 53 punkti. Muuseas, vaid paar päeva tagasi avati Mavericksi koduhalli ees ka Nowitzki kuju.

Teise poolaja ja lisaaja peale vaid 12 sekundit puhata saanud (kokku müttas ta platsil 49 minutit) Dončić ei hakanud salgama, et on ajaloolise esituse järel läbi nagu Läti raha.

„Olen ikka paganama väsinud. Vajan nüüd üht taastavat õlut!“ ütles Sloveenia superäss ausalt.