Paula Badosa on lõpetanud kahe päevaga kahe eestlanna turniiri Adelaide'is.

11. jaanuar 2023, 16:18

Badosa lõpetas ka Kanepi turniiri (2)

Hispaanlanna Paula Badosa (WTA 11.) lülitas Adelaide'is toimuva WTA 500 kategooria tenniseturniiril konkurentsist ka teise eestlanna, alistades teises ringis 6 : 1, 7 : 5 Kaia Kanepi (WTA 32.).

Kanepi esimese servi protsent avasetis oli küll Badosast märgatavalt parem (65 vs. 52), aga ta oli hädas nende punktiks vormistamisega. See õnnestus vaid 41% juhtudest (7/17), hispaanlannal 69% (9/13). Teisel servil oli vahe sarnane.

Seega pole imestada, et Kanepi ei võitnud esimeses setis ühtki oma servigeimi, murre tuli kolmandas geimis ja tegi seisuks 1 : 2. Kusjuures Badosa järgmisel pallingul oli Kanepil lausa neli murdepalli, aga ta ei realiseerinud neid ära. Lõpuks vormistas hispaanlanna oma servil nulliga 6 : 1 setivõidu.

Teine sett oli märksa tasavägisem. Seisuni 4 : 4 jõuti nii, et kumbki ei suutnud vastase servi murda. Esimesena libastus Kanepi, aga võttis kohe vastu kah (5 : 5). Paraku tõrjus Badosa järgmises geimis niivõrd hiilgavalt, et pääses 6 : 5 ette ja servis end seejärel 7 : 5 võiduni.

Badosa lõi tänase matši jooksul 10 serviässa, Kanepi ühe. Samas tegi hispaanlanna ka kolm topeltviga, Kanepi ühe.

Huvitaval kombel õnnestus eestlanna esimene serv kogu matši vältel väga palju paremini (71% vs. 47%), aga Badosa tõrjemäng oli nii palju parem, et Kanepi võitis vaid 51% pallidest, mis mängu jäid (24/47). Hispaanlanna sai kätte 78% esimese servi punktidest (21/27).

Badosa kohtub veerandfinaalis brasiillanna Beatriz Haddad Maiaga (WTA 15.), kes alistas teises ringis 6 : 4, 7 : 5 Amanda Anissimova (WTA 29.).