Võiduka Norra ankruvahetust sõitis Johannes Thingnes Bö.

Foto: AFP/Scanpix
Mihkel Talivee 13. jaanuar 2023 18:43

Saksamaal Ruhpoldingus toimuval laskesuusatamise MK-etapil võitis meeste 4 x 7,5 km teatesõidu Norra. Eesti nelik koosseisus Rene Zahkna, Kristo Siimer, Robert Heldna ja Raido Ränkel sai lõpuks 19. koha.

Veel avavahetuse järel oli meie teatekoondis kõrges mängus. Zahkna alustas sõitu suurepäraselt, pärast teist lasketiiru oli ta teisel kohal, vahetuse andis üle viiendana, kaotust liidrile 14,6 sekundit. Kui puhta sõiduaja poolest oli eestlane 11., siis lasketiirudes, kus kulus kokku üks varupadrun, oli temast avavahetuses nobedam vaid prantslane Eric Perrot.

Eesti teist vahetust sõitnud Siimer kasutas esimeses tiirus ära kõik kolm varupadrunit, teise tiiru järel tuli minna ka trahviringile. Teate andis ta üle 20. positisoonil ehk langes 15 koha võrra. Kaotust liidrile oli kogunenud 2.09,8. Heldna sai küll lasketiirudes hakkama ühe varupadruniga, ent sõiduaja poolest oli ta 19. ega suutnud kellestki mööduda. 20. kohal, liidrist 3.35,1 hiljem rajale läinud Ränkel käis kokku kolmel trahviringil ning ületas finišijoone 19ndana (+6.32,9), seejuures õnnestus napilt vältida liidritelt ringiga kaotamist. Finišisse jõudnutest oligi Eesti viimane, Moldova ja Kasahstani nelikud jäid Norrale alla ringiga.

„Mis siin ikka pärast haigust öelda. Rajal polnud üldse liikumist. Oli tunda, et lihas oli veider, ei tahtnud tööd teha. Selline see võistlus oli – pigem pettumus. Järelikult on palavik jätnud suurema jälje kui arvasin. Pole ammu olnud nii raske pingutada. Laskmine lamades läks ikka väga aia taha,“ tõdes täna 33. sünnipäeva tähistav Ränkel pärast sõitu ETV otse-eetris.

Koondise juures treenerina töötav Indrek Tobreluts ei osanud intervjuus ETV-le tuua kindlat põhjust, miks Siimer ja Ränkel laskmisega hädas olid.

„Raske öelda. Kumbki pole väga head laskekindlust näidanud. Kristo sai küll lamadestiirus märgid alla, aga kogu lasketihedus hoidis paremale poole. Natuke oli tuul nõrgem kui pealelaskmisel. See võis oli põhjus, miks kaks tükki äärele kella kolme peale läksid. Raidol muutis lamadestiirus tuul suunda, see info sai ka rajale edasi antud. Päris paljud võistkonnad eksisid sel hetkel, aga Raido pilt märgis oli üsna laiali,“ lausus ta.

Zahkna ja Heldna esitustega võib aga rahule jääda. „Rene tegi ühe hea sõidu, seal oleks võinud teatevõistlus lõppeda. Robi tegi täitsa oma koha ära, lasi peaaegu perfektselt,“ sõnas Tobreluts.

Tänavu kõik kolm teatesõitu võitnud Norra teatenelikule (Sturla Holm Lägreid, Tarjei Bö, Vetle Sjåstad Christiansen ja Johannes Thingnes Bö; 1+7) järgnesid täna Saksamaa (David Zobel, Johannes Kühn, Benedikt Doll, Roman Rees; 0+4; +20,1) ja esimese kahe sõidu järel esikohal olnud Prantsusmaa (Eric Perrot, Quentin Fillon Maillet, Antonin Guigonnat, Fabien Claude; 1+7; +55,6).