Kevor Palumets.

Mihkel Talivee 19. jaanuar 2023 13:15

20aastane Eesti jalgpallur Kevor Palumets pääses kolmapäeval Belgia kõrgliigas Zulte Waregemi eest üle nelja kuu taas platsile ning aitas meeskonnal alistada koduplatsil tulemusega 3 : 2 Brüsseli Andrelecht.

Keskpoolkaitsja positsioonil mängiv eestlane sekkus mängu 86. minutil ning aitas võõrustajatel kindlustada võit – selleks hetkeks olid kohtumises väravad juba löödud.

Zulte Waregem asus kohtumist juhtima 11. minutil, kui täpne oli Zinho Gano. Pisut enne poolajapausi lõi aga Belgia aegade edukaim klubi, rekordilised 34 meistritiitlit võitnud, kuid käimasoleval hooajal alles 12. kohal paiknev Anderlecht kahe minuti jooksul kaks väravat. Mõlemal puhul sai jala valgeks Benito Raman, esimesele tabamusele andis täpse söödu Moussa N'Diaye, teisele Francis Amuzu.

Kodumeeskonna eest viigistas 62. minutil Alioune Ndour ning veerand tundi enne normaalaja lõppu lõi nende võiduvärava Alieu Fadera.

86. minutil toodi platsile Palumets, kes vahetas välja 2 : 2 väravale söödu andnud Ruud Vormeri. Minut hiljem tegi Zulte Waregem veel ühe vahetuse, pingile tuli äärepoolkaitsja Alessandro Ciranni ning väljakule Cheick Thiam.

Palumets liitus Belgia klubiga mullu septembri alguses Paide linnameeskonnast. Debüüdi sai ta kirja juba 11. septembril, kui sekkus platsile 56. minutil 0 : 2 kaotusmängus Gentile. Järgmises 11 matšis noor eestlane aga meeskonna koosseisu ei kuulunud, eelmisel laupäeval pääses pingile mängus hetkel tabelit juhtiva Genkiga.

Palumets on Belgia neljandas liigas käinud Jong Essevee meeskonna eest kahel korral platsil ning löönud mõlemas mängus ka värava.

Eesti täiskasvanute koondise eest pole Palumets veel mänginud. „Me teame, et ta on andekas, noor mängija ja Belgia liiga on tugev. Vaatame, mida ta seal tegema hakkab – üks mäng on hea, aga meil on vaja näha rohkemat,“ lausus Eesti peatreener Thomas Häberli septembris Õhtulehele.

Zulte Waregem jätkab võidule vaatamata liigas 18 meeskonna konkurentsis 16. kohal ja väljalangemistsoonis. 21 matšist on võidetud vaid viis, tabelis on kirjas 19 punkti. Suveräänne liider on 55 silmaga Genk.

Tabeliseis:

SV Zulte Waregem on 1950. aastal asutatud klubi, mis on kahel korral võitnud Belgia karika ning tulnud koduses kõrgliigas 2013. aastal hõbedale. Euroopa klubisarjades on Zulte Waregemi seni edukaimaks esituseks 2006-2007 hooajal näidatu, mil UEFA Euroopa liiga eelkäijas, UEFA karikasarjas edeneti alagrupiturniirilt edasi 32 parema hulka. Viimati mängis Zulte eurosarjas viie aasta eest, mil jõuti Euroopa liigas alagrupiturniirile.