Jelena Rõbakina.

26. jaanuar 2023, 13:54

Kasahstani esindav venelanna pääses Austraalia lahtistel meistrivõistlustel finaali

Austraalia lahtistel tennisemeistrivõistlustel jõudis naiste üksikmängus esimesena finaali Kasahstani värvides mängiv venelanna Jelena Rõbakina (WTA 25.), kes sai poolfinaalis 7 : 6 (4), 6 : 3 jagu valgevenelannast Viktoria Azarenkast (WTA 24.).

23aastane Rõbakina kõmmutas tund ja 43 minutit väldanud kohtumises üheksa serviässa, Azarenka sai kirja kolm ässa. Lihtvigu oli Rõbakinal 21 ja Azarenkal 27.

Varem polnud võitja Austraalia lahtistel meistrivõistlustel kolmandast ringist kaugemale jõudnud. Mullu triumfeeris ta Wimbledonis. Venemaa meedia kirjutas hiljuti, et seejärel jäi ta edu nautima.

33aastane Azarenka on Melbourne’is toimuvatel Austraalia lahtistel tennisemeistrivõistlustel võidurõõmu maitsnud 2012. ja 2013. aastal.

Teises poolfinaalis alistas valgevenelanna Arõna Sabalenka (WTA 5.) üllatuslikult nii kaugele jõudnud poolatari Magda Linette (WTA 45.) tulemusega 7 : 6, 6 : 2. Meenutagem, et teises ringis saatis Linette Eesti esireketi Anett Kontaveidi reketeid pakkima.