Kristjan Ilves pärast suusasõitu.

Talisport
27. jaanuar 2023, 16:57

Hüppemäel tagasihoidliku soorituse teinud Ilvesest möödus Seefeldis suusarajal kaks konkurenti (2)

Kahevõistluse karussell on sel nädalavahetusel Seefeldis, Eesti suusaspordile tähendusrikkas paigas. Kokku võisteldakse Austrias kolmel korral, neist esimesel leppis Kristjan Ilves 16. kohaga.

7,5 km pikkusele suusadistantsile 14ndana läinud eestlane oli sõidu esimeses pooles seitsmemehelises grupis, lõpuks kogunes kaotust etapivõidu teeninud norralasele Jens Luraas Oftebroole 59,6 sekundit. Teine oli Johannes Lamparter (+8,1) ja kolmas Julian Schmid (+14,1). Esimesena jäi poodiumilt välja Jarl Magnus Riiber (+17,7), viies oli Manuel Faisst (+29,9) ning esikuuiku lõpetas Vinzenz Geiger (+32,4). Hüppevõistluse võitnud Ryota Yamamoto pidi leppima seitmsenda kohaga (+33,0), kaheksas oli Eric Frenzel (+33,5).

Reedese võistluse parimad:

Hüppevõistlusel tegi Yamamoto 107 meetri pikkuse õhulennu, mis andis talle 139 punkti. Vaid ühe punkti vähem teeninud ja 109 meetrit hüpanud MK-sarja üldliider Jarl Magnus Riiber läks temast rajale neli sekundit hiljem. Ilvese õhulend kandus 100 meetri peale, millega ta kogus 121,9 punkti. 7,5 km murdmaadistantsile pääseb ta minut ja kaheksa sekundit pärast Yamamotot.

Hüppevõistluse parimad:

MK-sarja üldarvestuses jätkab liidrina Riiber, kes on kogunud 723 punkti. Talle järgnevad Lamparter (645) ja Oftebro (628). Ilves on 279 silmaga 11. kohal.

***

Suusahüppaja Artti Aigro piirdus Austrias Kulmis toimuval MK-etapil kvalifikatsiooniga. Ta sai 235 meetri mäel kirja 145,5 m pikkuse õhulennu, mis andis 93,6 punkti ja 44. koha. Eelvõistluse parim oli kodupubliku rõõmuks Stefan Kraft 233 meetrise hüppega, mille eest austerlane teenis 207 silma.