49. Tartu maratoni võitis meestest Henri Roos ja naistest Justyna Kowalczyk-Tekieli.

Talisport
19. veebruar 2023, 14:57

49. Tartu suusamaratoni 63 km pikkuse põhisõidu võitis kindlalt Henri Roos, olümpiavõitja Andrus Veerpalu jõudis Elvasse neljandana.

Üle-eelmisel talvel jättis Mart Kevin Põlluste Tartu maratoni võidu 16aastase vaheaja järel taas koju. Mullu kuulus maraton Visma Ski Classics Pro Tour sarja ning Henri Roos piirdus parima eestlasena 48. kohaga. Tänavu pikkade traditsioonidega võistlus majanduslikel põhjustel pikamaasuusatamise profisarja ei kuulunud ning seega said uuesti võimutseda Eesti suusatajad.