Kristo Simulask

Kergejõustik
26. veebruar 2023, 08:27

Kõvasti isiklikku tippmarki parandanud Simulask krooniti seitsmevõistluses konverentsi meistriks, Duplantiselt maailmarekord (1)

Konverentsi meistrivõistlustel avapäeva järel 6000 punkti graafikus liikunud Georgia ülikooli tudeng Johannes Erm leppis lõpuks 5935 punktiga. Tulemus jäi alla ka Kristo Simulaskile, kes krooniti võistluste rekordiga oma konverentsi meistriks.

Avapäeval kuulitõukes isikliku rekordi teinud Erm teisel päeval nii head minekut ei näidanud. 60 m tõkkejooksus andis ta ära üle kolme kümnendiku ja piirdus ajaga 8,35, teivashüppes sai kirja enda kohta korraliku 4.95 ning 1000 m läbis ta ajaga 2.40,45. Kokku jäi ta oma isiklikust rekordist (6114) ligi 200 punkti kaugusele ja sai kirja 5935.

Ermi üksikalad: 7,03, 7.34, 14.79, 1.92, 8,35, 4.95, 2.40,45

Võistluse võitis maailmaklassist punktisummaga Puerto Rico mitmevõistleja Ayden Owens-Delerme, kes sai kirja 6237. Tema üksikalad olid: 6,77, 7.70, 14.76, 1.92, 7,80, 4.75, 2.36,45.

Enda konverentsi meistriks kroonitud Oklahoma ülikooli tudeng Kristo Simulask parandas senist isiklikku tippmarki 137 punktiga, kui sai kirja 5939.

Avapäeval kaks isiklikku rekordit teinud Simulask jooksis kaheksa sajandiku võrra oma elu parima tulemuse ka 60m tõkkejooksus, kui sai kirja 8,29. Teivashüppes sai Simulask üle kõrgusest 4.73 ja 1000m läbis ta ajaga 2.45,74. Simulaski üksikalad: 6,82, 7.17, 14.48, 2.03, 8,29, 4.73, 2.45,74.

***

Järgmisel nädalal toimuvast Istanbuli EMist loobunud Armand Duplantis lõpetas sisehooaja Prantsusmaal Clermont-Ferrandis, kui sai kirja 6.22 ehk tegi järjekordse - oma karjääri kuuenda - maailmarekordi.

Võistluse korraldajaks oli prantslane Renaud Lavillenie ehk mees, kellelt Duplantis maailmarekordi omal ajal üle võttis. „Tahtsin seda Renaud' auks teha: see oli midagi väga erilist,“ kinnitas Duplantis võistluste järel.

Lavillenie pidi ise võistluse vigastuse tõttu vahele jätma. 36aastase legendi suureks eesmärgiks on võistelda järgmise aasta kodustel olümpiamängudel.