Kevin Durant tegi Phoenix Sunsi eest korraliku debüüdi.

Foto: Brian Westerholt / Reuters/Scanpix
Kaspar Koort 2. märts 2023 09:45

Vigastuse tõttu ligi kaks kuud korvpalliplatsilt eemal olnud NBA superstaar Kevin Durant tegi Eesti aja järgi läinud ööl debüüdi oma uue koduklubi Phoenix Sunsi ridades. Durant näitas kohe, miks on Suns tema liitumise järel kerkinud üheks suurimaks soosikuks tänavusele meistritiitlile, kui kostitas Charlotte Hornetsit 23 punktiga.

Durant kogus selle saagi kokku vaid 27 minutiga, kusjuures väga eeskujuliku visketabavusega: kolmeseid sopsas ta neljast kaks, kaheseid 11st kaheksa ja vabaviskeid ühest üks. Lisaks kogus ta kuus lauapalli, jagas kaks resultatiivset söötu ja blokeeris kaks vastaste pealeviset.

Kuigi Durant ei tulnud Sunsi ilmselgelt teist viiulit mängima, siis esimene matš näitas, et satsi senise liidri Devin Bookeriga mahutakse kenasti samale väljakule ära. Booker ladus Hornetsile 37 punkti, lisaks võttis maha kuus lauapalli ja andis seitse korvisöötu ning Suns kirjutas võõrsil tabelisse hooaja 34. võidu tulemusega 105 : 91. Phoenixi tiim on praegu läänekonverentsis neljandal kohal, jäädes liidrikohta hoidvast Denver Nuggetsist maha kümne võiduga.

„Tundsin, et sobisin [väljakule] päris hästi, kõik proovisid seda asja teha minu jaoks nii mugavaks kui võimalik,“ lausus Durant pärast kohtumist ajakirjanikele. „Pean veel tegelema mõne asja lihvimisega, ja see särk sobib mäng-mängult minu selga üha paremini.“

Ühtlasi tunnistas 34aastane ääremängija, et tal on uues klubis heas mõttes ärevus sees.

„Uus keskkond, uus olukord, uued meeskonnakaaslased – ma tunnen, et pean end iga päev oma meeskonnakaaslastele ja treeneritele tõestama, hoolimata sellest, mida ma selles liigas varem teinud olen,“ nentis Durant. „Nii et ma tunnen, et mul on iga päev surve olla see, kes ma olen.“