Pilt hooaja avamängust FC Flora ja Harju JK vahel.

Foto: Erki Parnaku
Rasmus Voolaid 4. märts 2023 12:58

Nähtavasti unustati Eesti jalgpallikalendrit koostades taaskord Gregoriuse kalendrisse vaadata ning nii planeeriti hooaja avapauk keset talve.

Eesti vutihooaja avab traditsiooniliselt superkarikas, mis pidi toimuma eelmisel pühapäeval Paides, aga koliti halva ilma tõttu Tallinnasse. Premium liiga avamänguks oli reedeõhtune FC Flora ja Harju JK duell, mille avapoolaeg mängiti tummises lumesajus ja jalgpalliringkondades on juba viimased 18 tundi arutletud teemal, et kas sellistes tingimustes ikka kõlbab mängida või ei.

Kõvemat sorti edasilükkamiseks on läinud aga laupäeva saabudes. Esimesena selgus, edasi on tormituulte tõttu lükatud FC Kuressaare ja Tartu Tammeka vaheline duell, mis pidanuks Saaremaal alguse saama kell 14.30. Praeguse seisuga on kell 17.00 Sportland Arenale algama planeeritud Tallinna Kalevi ja Nõmme Kalju matš veel kavas.

Samuti on ära jäetud kell 12.30 Tallinnas Maarjamäe staadionil algama pidanud esiliiga kohtumine FCI Levadia U21 ja Nõmme Unitedi vahel. Samal ajal aga läks siiski käima esiliiga mäng Paide Linnameeskond U21 ja Ida-Virumaa FC Alliance'i vahel, mis algas ilmselgelt külmetava kommentaatori sõnadega: „Tere tulemast, head sõbrad. Need on targad mehed, kes jõulukuuske välja ei viinud. Nagu ikka - niipea kui talv näitab oma viimaseid jõuvarusid, alustame Eestis jalgpallihooaega.“

Kell 17.30 on kavas ka FC Elva ja Tallinna FC Flora U21 duell.

Pärnus toimuma pidanud Esiliiga B kohtumine Pärnu JK ja Tartu Welco vahel on samuti ilma tõttu edasi lükatud. Rohkem seal liigas täna mänge ei peeta.

Jääb ainult loota, et ilm annab millalgi Eesti Jalgpalli Liidu soovidele järele ja suusasportlased ei hakka enda meistrivõistluseid suvekuudele planeerima.