Matthew Costello (palliga) kerkis Baskonia sangariks.

Foto: Imago Sport / Scanpix
Kaspar Koort 8. märts 2023 08:34

Korvpalli Euroliiga 27. mänguvoorus teenis Maik-Kalev Kotsari ja Sander Raieste kodumeeskond Baskonia võidu kõige magusamal moel, kui Madridi Realile tõmmati müts silmade peale viimase sekundi tabava kolmesega.

Esimesel veerandajal oli dikteerivamaks pooleks Real, kes juhtis korra ka seitsme punktiga ja veerandi lõpuks oli nende edu viis silma 22 : 17. Teisel veerandil pääses Baskonia korraks ette kolme punktiga, kuid veerandaja lõpp sujus pisut ladusamalt väljakuperemeestel, kes läksid pikale puhkepausile 43 : 40 eduseisul.

Kolmas veerand kulges sarnaselt: pärast Matthew Costello kolmest juhtis Baskonia juba üheksa punktiga, kuid eduseis ei püsinud pikalt ja viimasele veerandile vastu minnes juhtis taas Real 65 : 62.

Otsustaval perioodil sai kodumeeskond korraks ette seitsme punktiga ning 1:15 enne normaalajal lõppu juhtisid nad Gabriel Decki korvi järel 81 : 79, kuid siis algas Costello sõu: esmalt surus Baskonia tsenter palli ülalt alla ja seis oli viigis ning just tema kanda jäi ka kohtumise viimane vise kohtumise viimasel sekundil. Elevandiluuranniku passiga ameeriklase kolmene tabas, talle tehti ka viskel viga ja et tabas ka järgnenud vabavise, kirjutas Euroliigas seitsmendat kohta hoidev Baskonia tulemusega 85 : 81 tabelisse hooaja 15. võidu. Real on 18 võiduga kolmandal kohal.

„Ma ei näinud viimasel viskel korvi,“ tunnistas päevakangelane Costello pärast kohtumist. „Nägin lihtsalt, et Rudy Fernandez jookseb minu poole, sain palli ja proovisin selle nii kiiresti teele saata, kui suudan. Õnneks läks sisse ja me võistime. See on päris hea tunne, mõistate? Meil on sel aastal olnud võõrsil päris keerulised ajad, kõik teavad seda, nii et tulla siia ja võtta Euroliiga tipptiimi üle võit on tõsiselt hea.“

Costello kerkis 20 punktiga ka võitjate resultatiivseimaks. Darius Thompson lisas 18 punkti ja 14 korvisöötu ning 20 minutit platsil rüganud Kotsar 13 punkti (kahesed 5/11, vabavisked 3/4) ja 6 lauapalli (neist 4 ründelauast). Baskonia edule aitas kindlasti kaasa ka asjaolu, et kui nad ise tegid vaid kuus pallikaotust, siis Reali vastav number oli lausa 17.