Cristiano Ronaldo ja Lionel Messi on end kirjutanud nii aegade parimate sekka kui kunstiteostesse. Aga ikkagi: kumb suur on suurem?

Foto: INDRANIL MUKHERJEE/AFP/SCANPIX
Andres Vaher 9. märts 2023 18:10

Oleks Lionel Messil Cristiano Ronaldoga võrreldav tööeetika, ilutseks ta kodus 15 Ballon d’Or (ehk maailma parima jalgpalluri) auhinda. Sellise arvamusega esines hiljutine nimekas Prantsusmaa koondislane Patrice Evra.

Messi ja Ronaldo justkui igavikuline rivaliteet ei jäta jalgpallirahvast külmaks ka siis, kui üks staaridest suuremast jupiteride vihust juba veidi eemaldunud – Cristiano Ronaldo liitus alanud hooajaks teatavasti Saudi Araabia klubiga Al-Nassr.

Äsja krooniti Lionel Messi Argentiina koondise koosseisus esimest korda maailmameistriks ja seejärel ka FIFA 2022. aasta maailma parimaks meesjalgpalluriks. FIFA auhinnast mainekamaks peetav Ballon d’Or trofee leiab järgmise omaniku alles tänavu oktoobris. Seni on Ballon d’Or 35aastase Messi koju rännanud seitse korda. 38aastasel portugallasel Ronaldol on vastu panna viis, eelmiste kümnendite tähtedel kõige enam kolm Ballon d’Or-i.

Ometi on Ronaldo Messist parem, väitis Prantsusmaa koondises 81 mängu pidanud endine kaitsetuus Patrice Evra. Ta põhjendas arvamust teise omaaegse Manchester Unitedi kaitsja Rio Ferdinandi Youtube’i kanali külalisena. Teadupärast hiilgas koos Evra ja Ferdinandiga ManUnitedis ka Ronaldo.

„Ma ei tõsta pidevalt Cristianot esile, sest olime vennad siin Manchesteris. Teen seda, sest ma olen tööeetikasse jäägitult armunud. Messile andis jumal üüratu talendi, Cristiano pidi kõige nimel vaeva nägema. Ta on ka andekas, aga ta pidi tööga selle välja lunastama. Oleks Messil samasugune tööeetika nagu Cristianol, räägiksime lmselt 15-kordsest Ballon d’Or-i võitjast,“ rääkis Evra.

Eile õhtul langesid Messi ja tema koduklubi Paris St. Germain konkurentsist Meistrite liigas, kui jäid 1/8-finaalis kahes mängu kokkuvõttes skooriga 0 : 3 alla Müncheni Bayernile.