Kerr Kriisa lasi viga saanud õla ära teipida ja mängis edasi.

Foto: Stephen R. Sylvanie / USA TODAY Sports / Reuters / Scanpix
Mart Treial 10. märts 2023 08:49

Eesti korvpallikoondise tagamängija Kerr Kriisa vigastas läinud ööl mänguhoos paremat õlga, ent aitas selle kiuste Arizona ülikooli meeskonna Wildcatsi NCAA Pac-12 konverentsi turniiri poolfinaali.

Arizona alustas ühe kõige tugevama (kui mitte tugevaima) konverentsi turniiri tänu teisele asetusele otse veerandfinaalist ega vääratanud seal. Kriisa ja Henri Veesaare meeskond alistas kümnenda asetusega Stanfordi 95 : 84 ning edenes nelja parema sekka.

Algviisikusse kuulunud Kriisa pani treener Tommy Lloydi endast pressikonverentsil kõnelema eelkõige põhjusel, et tegi avapoolajal paremale õlale liiga (vt videot), ent ei jäänud pingile istuma, vaid rassis teisel poolajal teibitud jäsemega veel 15 minutit.

Kriisa kirjeldas juhtunut ajakirjanik Justin Spearsile nii: „Kuulsin kedagi ütlemas, et proovisin elus esimest korda kaitset mängida ning keha ei pidanud vastu. Tegelikult katsin vastast ja õlg tuli korraks liigesest välja.”

„Ta sai mingi põrutusetüüpi vigastuse,“ märkis Lloyd mängu järel ajakirjanikele. „Rääkisin just meie treeneriga ja tema hinnangul on Kerril homme parem kui täna. Kes teab, võib-olla on ta veidi dramaatiline ja tahtis lihtsalt tõestada, et suudab sooritada vabaviskeid ka vasaku käega. See oli natuke hullumeelne. Aga ta ongi selline kutt. See oli päris lahe hetk. Ma ei tea, kas… Ma ei suutnud seda takistada, aga sel kutil on julgust. Mul on tema pärast nii hea meel.“

Küsimusele, kas ta kõhkles vigastatud Kriisa teisel poolajal väljakule panemise osas, vastas Lloyd nii: „Järgin meie [füüsilise ettevalmistuse] treeneri nõuannet. Kui tagasi platsile sammusime, siis eeldasin, et ta ei mängi ja olin sellega nõus. Ütlesin ka meeskonnale vaheajal, et kõik on okei, me oleme varem ka sellises olukorras olnud. Tunnen, et oleksime ühel või teisel moel leidnud võidu võtme.“'

Poolajal pandi Kriisa paremale õlale külma ning anti talle ravimeid.

Kriisa mängis kokku 29 minutit, mille jooksul viskas ühe punkti (kolmesed 0/3), võttis kaks lauapalli, andis neli korvisöötu ja tegi ühe pallikaotuse. Henri Veesaar ei käinud platsil.

Arizonat tassisid punktide mõttes Oumar Ballo (24 p), Cedric Henderson Jr. (23 p) ja Azuolas Tubelis (20 p).

Poolfinaal algab Eesti aja järgi laupäeval kell 6.30, Arizona vastane pole veel selge, sest USC ja Arizona State'i veerandfinaal alles käib uudise avaldamise hetkel.

Turniiri võitja teenib koha üleriigilisele NCAA finaalturniirile, mida kutsutakse rahvasuus märtsihulluseks. Eestlase Carlos Jürgensi meeskond Oral Roberts University on seal koha juba taganud. Niisamuti peaks tegelikult olema kindel ka Arizona Wildcatsi wild card, kui nad käimasolevat Pac-12 turniiri ei võida.