Maik-Kalev Kotsar (palliga).

11. märts 2023, 00:02

VIDEO | Lõpus kustunud Baskonia sai Euroliigas valusa kaotuse

Eesti korvpallikoondislaste Maik-Kalev Kotsari ja Sander Raieste tööandja Baskonia jäi koduväljakul tulemusega 93 : 102 alla AS Monacole.

Avaveerandi võitis Hispaania klubi 28 : 23, kuid oli poolajapausile minnes taga 47 : 52. Enne viimast neljandikku õnnestus neil kärpida vahe minimaalseks. Kui lõpuni jäi 2.45, tabas Markus Howard kolmese ning viis sellega Baskonia 91 : 87 ette. Paraku viskasid külalised seejärel üheksa järjestikust punkti ning olid lõpus kindlamad.

Võõrustajatele tõid 20 punkti nii Howard kui ka Darius Thompson, kes lisas veel 12 korvisöötu. Monaco parim oli Jordan Loyd 19 silmaga. Algkoosseisust alustanud Kotsari saagiks jäi 26 minutiga 11 punkti. Ta tabas kõik neli väljakult teele saadetud viset, lisaks neljast vabaviskest kolm. Eestlasele läks kirja veel viis lauapalli, neli korvisöötu ja üks vaheltlõige. Pingilt sekkunud Raieste sai mänguaega pisut üle minuti ja statistikasse läks kirja üks lauapall. Ta sooritas ka kaks kaugviset, kumbki ei tabanud.

Monaco tabas küll väljakult viskeid viletsamalt, kuid võitis lauavõitluse 37 : 25. Lisaks teenisid nad 22 vabaviset, millest läbis korvirõnga 19 (Baskonial 9/13).

Euroliiga tabelit juhib Kreeka klubi Piraeuse Olympiacos, kes on võitnud 28 mängust 20. Monaco jätkab 18 võidu ja kümne kaotusega neljandana, 15 võidu kõrvale 13. kaotuse saanud Baskonia on kuues.