Kerr Kriisa.

12. märts 2023, 09:14

Vigastatud Kriisa võitles ja koges palgapäeva – Arizona ülikool sai konverentsi finaalis magusa võidu

USA ülikoolide korvpalliliigas NCAA aitas vigastusega kimpus olev Kerr Kriisa Arizona meeskonnal Pac-12 konverentsi finaalis alistada UCLA tulemusega 61 : 59.

„Kõigepealt käis väike krõks ja siis läks õlg paika tagasi,“ rääkis Kriisa veerandfinaalis toimunud kokkupõrkest Stanfordi ääremängija Brandon Angeliga tuscson.com-le. Ja lisas: „Ei teagi, mis mul täpsemalt on. Ilmselt on isegi parem, et seda ei tea. Pean ainult korvpallile mõtlema.“

Kriisa mängukõlbulikuks putitamiseks kasutati USA meditsiini parimaid võimalusi. „Nägin mõnda taastusravimasinat esimest korda. Pean kõvasti tänama treener Justin Kokoskiet, meditsiinipersonali, arste ja kõiki teisi,” lausus eestlane, kelle sõnul tuli võtta ka valuvaigisteid.

Finaalis viskas Kriisa kuus punkti ja langes viie veaga mängust välja. Samas tabas ta kaks olulist kolmest. Viis minutit enne kohtumise lõppu viis just tema kaugvise võistkonna 55 : 54 juhtima.

Arizona võidukorvi sopsas 16 sekundit enne mängu lõppu Courtney Ramey, kelle kolmene tõi tabloole seisu 60 : 58. Võitjate suurim korvikütt oli leedulane Azuolas Tubelis 19 punktiga.

Arizona jätkab hooaega üliõpilasliiga play-off’is, mida nimetatakse märtsihulluseks.