VALUS: Kerr Kriisa ja Arizona Wildcats said NCAA meistrivõistluste senise üllatavaima kaotuse.

Foto: EZRA SHAW/AFP/SCANPIX
Andres Vaher, Rasmus Voolaid 17. märts 2023 03:04

Eesti meeskorvpallurite jaoks sai NCAA meistrivõistluste finaalturniir ehk March Madness ootamatult kiire lõpu, kui mõne tunni jooksul pudenesid järjest nii Kerr Kriisa ja Henri Veesare meeskond Arizona Wildcatsi kui ka Carlos Jürgensi koduülikool Oral Roberts.

Paljud spetsialistid pidasid Arizonat koguni võimalikuks „mustaks hobuseks“ tiitlijahis, kuid läänekonverentsi teise asetusega meeskond kaotas juba avaringis 55 : 59 Princeton Tigersile.

Arizona võitis Sacramentos peetud kohtumises poolaja 31 : 30 ja juhtis veel vähem kui neli minutit enne normaalaja lõppu kolme punktiga. Ent viimase sõna õigus jäi 15. paigutusega Pricetonile, mis tähendas äsja Pac-12 turniiri võitnud Arizonale šokk-kaotust ja hooaja lõppu.

Hiljuti õlale haiget teinud Kerr Kriisa statistikarida jäi tagasihoidlikuks: 3 punkti (kolmesed 7st 1), 2 korvisöötu, 1 lauapall ja 4 pallikaotust. Henri Veesaar sai kirja 2 lauapalli.

Arizonat ei suutnud päästa ka leedulasest ääremängija Ažuolas Tubelise 22 punkti ega korvialuse jõu Oumar Ballo 13 punkti ja 12 lauapalli.

Eesti aja järgi kell üks öösel ehk umbes 45 minutit pärast Arizona kaotust astusid platsile Carlos Jürgens ning Oral Roberts Golden Eagles, kelle vastaseks oli Duke Blue Devils ehk üks legendaarsemaid USA ülikoole üldse. Paraku rääkisid seekord asetused sulatõtt. Kui Kriisa ja Veesaar mängisid edu maha lõpuga, siis viiendana paigutatud Duke purjetas kohe minema ning kiirelt haarati sisse 15 : 0 eduseis.

Oral Robertsil ei tekkinud variantigi. Parimal juhul oli Duke peal lausa 27 punktiga ja kuigi teisel poolajal õnnestus vahe 11 : 0 spurdiga korraks vähendada 14 peale, siis see oli ka kõik. Lõpuks tuli vastu võtta 51 : 74 kaotus. Sarnaselt Kriisale oli halb viskepäev ka Jürgensil, kes tabas platsilt teele saadetud üheksast viskest vaid ühe ning noppis kolm lauapalli.

Carlos Jürgens

Foto: MIKE EHRMANN / AFP / SCANPIX

Viiest March Madnessi alustanud eestlasest on võistlustules veel vaid kaks. Johanna Eliise Teder esindab Washington State’i, kes sai oma tabeliveerandis viienda asetuse. Samas veerandis on kaheksanda asetusega Anna Gret Asi tiim Oklahoma State. Washington Sate kohtub avaringis Floridaga (12. asetus) ning Oklahoma Miamiga (9. asetus). Need mängud toimuvad laupäeva õhtul.