Jelena Rõbakina.

Foto: DAVID GRAY / AFP /Scanpix
Ohtuleht.ee 18. märts 2023 14:12

Indian Wellsi WTA Masters 1000 tenniseturniiri poolfinaalis oli pealtnäha suurem üllatus see, et Jelena Rõbakina (Kasahstan, 10) alistas maailma esinumbri ja tiitlikaitsja Iga Swiateki (Poola).

Valgevenelanna Arina Sabalenka sai kreeklannast Maria Sakkarist jagu 6 : 2, 6 : 3. Rõbakina võitis Swiatekit 6 : 2, 6 : 2. Tegelikult ei ole viimasena nimetatud tulemus enam eriline üllatuspomm.

Nimelt on Rõbakina kolme kuu vältel Swiatekit võitnud juba kolm korda. Kohtumistes poolatariga suudab ta end suurepäraselt kokku võtta.

„Iga on väga raske vastane, kuid kui ma mängin hästi ja iga löök läheb sisse, täna just nii tegutsesingi, oma tipptasemel, sel juhul võin võita kõiki,“ ütles Rõbakina. „Mu eesmärk ongi püüda mängida iga kohtumist sama perfektselt nagu nüüd.“

Pisut ka statistikat. Esimesel servil võidetud punktide protsent olid Rõbakinal 82 ja Swiatekil 43. Vastase servi aitas võitjal murda ka murdepallide ideaalne realiseerimine ehk viiest viis. Ühe korra murdis vastase pallingu ka Swiatek, kuid alles teises setis seisul 1 : 5, kui mõõduvõtu saatus oli põhimõtteliselt otsustatud.

Homses finaalis kohtuvad Sabalenka ja Rõbakina, kelle teed ristusid jaanuaris ka Austraalia lahtiste tennisemeistrivõistluste finaalis.

Sabalenka on võitnud kõik neli omavahelist mängu.Arvan, et võtmekohaks kujuneb tähtsatel hetkedel paremini tegutsemine. Pean oma servi hoidma. Kohtumine ei tule kerge,“ rääkis Rõbakina.