Karl Sebastian Dremljuga ühel nädalal kaks korda ei sähvatanud.

Talisport
25. märts 2023, 16:02

Tallinnas säranud Dremljuga oli Lahtis kahvatu, Kilp jäi veerandfinaali ukse taha üsna napilt. Võitis ikka Kläbo (1)

Sel nädalavahetusel lõpetavad traditsioonilised Lahti mängud põhja suusaalade MK-hooaja. Laupäeval sõideti Lahtis klassikatehnika sprinti, kus paraku ei pääsenud kvalifikatsioonist edasi ükski eestlane. Meestest võttis taaskord võidu Norra äss Johannes Hösflot Kläbo.

Eestlastest olid parimad võimalused ajasõidust edasi pääseda meie esisprinteril Marko Kilbil, keda jäi 30 parema seast lahutama 1,29 sekundit. Eelsõidu võitnud Johannes Hösflot Kläbole 8,58 sekundit kaotanud Kilp lõpetas võistluse 37. kohaga.

Punktikohale suusatas end ka Henri Roos, kes kaotas Kläbole 9,92 sekundit ja tuli 47. Kaarel Kaspar Kõrge (+13,74) lõpetas võistluse 61. kohal ja teisipäeval Tallinnas vabatehnikasprindis 18. kohaga lõpetanud Karl Sebastian Dremljuga kaotas seekord Kläbole lausa 15,25 sekundit ja sai 72 sportlase seas 64. koha.

Finaalis näitas taaskord võimu Kläbo, kes edestas rootslast Calle Halfarssoni 0,75 ja kaasmaalast Erik Valnesi 0,93 sekundiga ning pälvis hooaja 19. MK-sarja etapivõidu. Kuuest finalistist lausa viis tulid Norrast, kui neljanda koha sai Even Northug (+1,31), viies oli Harald Oestberg Amundsen (+1,63) ja kuues Sindre Bjoernestad Skar (+2,95).

Naiste kvalifikatsiooni parimad olid Tallinnas võidu nimel kibedat heitlust pidanud roostlanna Jonna Sundling (3.06,87) ja norralanna Kristine Stavaas Skistad (+1,14). Kuigi üles oli antud kolm eestlannat, siis starti tuli neist vaid kaks. Aveli Uustalu sai 51. (+20,75) ja Kaidy Kaasiku (+21,33) 52. koha. Keidy Kaasiku otsustas starti mitte minna.

Finaaliski näitas nobedaimat minekut Skistad, kes edestas Sundlingi 0,13 ja koondisekaaslast Tiril Udnes Wengi 6,55 sekundiga. Järgnesid rootslanna Maja Dahlqvist (+7,38), norralanna Ane Stenseth (+7,49) ja rootslanna Emma Ribom (+11,96).