Maik-Kalev Kotsar (vasakul).

16. aprill 2023, 17:00

VIDEO | VALUS! Baskonia võiduseeria sai napi kaotusega läbi

Eesti korvpallikoondislaste Maik-Kalev Kotsari ja Sander Raieste koduklubi Baskonia sai täna Hispaania meistriliigas valusa kaotuse, võõral väljakul jäädi tulemusega 81 : 83 alla Tenerifele.

Valdava osa mänguajast juhtisid võõrustajad, kes läksid viimasele veerandajale vastu 60 : 54 eduseisus. Korraks õnnestus neil minna ette ka kümne punktiga, kuid 3,2 sekundit enne lõppu tabas Baskonia staar Markus Howard viigistava kaugviske – 81 : 81. Tim Abromaitis viis aga Tenerife vabavisetest taas ette ning kuigi külalised suutsid viimase 1,6 sekundiga veel viskele jõuda, siis jäi Matt Costello kolmene siiski selgelt lühikeseks.

Baskonia parim oli Howard 33 punktiga. Algviiskust alustanud Kotsar tõi ligi 27 ja poole minutiga kuus punkti, kuus lauapalli ja kolm korvisöötu. Ta tabas väljakult viiest viskest kaks ning neljast vabaviskest läbis korvirõnga samuti kaks. Raieste sekkus mängu pingilt, talle läks statistikasse 57 sekundiga kirja üks lauapall. Tenerife tulemuslikemad oli Marcelinho Huertas 21 ja Giorgi Shermadini 20 silmaga.

Baskonia tabas väljakult 64 viskest 27 (42%), sealhulgas 33 kolmesest kaheksa (24%). Tenerife oli väljakul 70 viskest täpne 33-l (47%), 19 kaugviskest läks sisse kuus (32%). Lauavõitluses jäi kodumeeskond peale 41 : 35.

Enne tänast kohtumist Hispaania meistriliigas üheksa mängu järjest võitnud Baskonia jätkab vaatamata kaotusele tabeliliidrina, nad said 22 võidu kõrvale viienda kaotuse. Ka tiitlikaitsja Madridi Real on võitnud 27 matšist 22, kolmas on FC Barcelona 21 võidu ja viie kaotusega.