Maailma kõige ohtlikum äär Vinicius Junior ilmutas end väravalööjana mu unenäos, kuid sellele panustamine tundub ikka veel liiga ulmelise unenäona.

Foto: Manu Fernandez / AP / SCANPIX
Dannar Leitmaa 15. mai 2023 15:08

Kui juba jalgpallimängud unenägudesse tungivad, siis on teada, et turniiri temperatuur läheneb keemispunktile. Kes suudab raskekahurite kokkupõrkes Etihadi staadionil viimasena püsti jääda, see triumfeerib ilmselt ka Istanbulis.

Õhtulehe ja Olybeti ennustusmängu reeglid on endiselt samad – 50 eurot mängu peale ja ülesandeks proovida seda enamvähem positiivse tulemusega kihlvedudes kasutada. Kuna eksimisvõimalused jalgpalliväljakul on kõigile meeskondadele äärmiselt valusad, siis see ülesanne on isegi raskem, kui esialgu tundub.

Alustame tagantpoolt ehk kolmapäevasest mängust. Nägin nimelt paar ööd tagasi unes, et Real Madrid pääses korduskohtumises 1:0 Viniciuse 70. minuti väravast juhtima ja rohkem edu käest ei andnud. Ennustuses ma enda unenägusid muidugi ei kasuta, sest, noh, see oleks veidi liiga skisofreeniline, aga võimatuks sellist tulemust lugeda ei saa.

Manchester City on kindel favoriit. Inglismaa meistritiitel on pelk vormistamise küsimus, sest viimases voorus oskas Arsenal kaotada Brightonile ja sellega enda võimaluse sisuliselt minetada. Karikafinaal on Manchester Unitedi vastu, mis peaks olema Cityle jõukohane ülesanne, kuid Real Madridi ja City esimene mäng näitas Meistrite Liiga ohumärgid kätte.

Real Madrid seisis kaitses kui Rocky Balboa ja lõi enda ainsad võimalused neetult hästi ära. Viniciuse väravast juhiti mängu pikalt ja teisel poolajal vajas City Kevin De Bruyne imetabamust, et viigiga mäng lõpetada. Sealt edasi keerutas City ettevaatlikult ja Real Madrid sai paar võimalust veel, kuid lõpuks paremat Santiago Bernabeul ei selgitatudki.

Rocky kaotas Apollo Creedile avakohtumise alles kohtunike häältega. Apollo oli nagu Citygi tehniliselt üle, kuid Rocky teadis täpselt, mis on tema tugevus. Eelmisel aastal näitas Real täpselt sama minekut – lööge meile ükskõik kui palju, meilt tuleb Rodrygo, Benzema ja Vinicius ja lööb viimase gongiga teid ikka nokauti. Täpselt sama tegi Rocky teises filmis Apolloga ja tuli maailmameistriks.

Ennustusväljal tegin seepärast veidi reeglitega vastuolus panuse ja ei pannud esimese kümneeurose mitte konkreetselt sellele mängule, vaid üldvõitjale. Real Madridi koefitsient enne teist poolfinaali Manchesteris on 5,5. Kui Real Madrid teeb Rocky kombel väikest imet ja pääseb edasi, siis peaks paberile vaadates ja kolm korda üle õla sülitades olema Reali meistritiitel vormistamise küsimus. Seega Real Madrid võidab kogu võistlussarja 10 eurot -> 55 eurot.

Teiste panustega valisin ettevaatlikuma ja pigem Manchester Cityt eelistava suuna. Viimases liigakohtumises ei hakatud väga varumängijaid kasutama ja võideti sisuliselt parimas koosseisus ilma probleemideta 3:0 Everton. Kosmilisse vormi on tõusnud Ilkay Gündogan ja väravale sai pihta ka Reali vastu avamängus nähtamatult esinenud Erling Haaland.

Kuna mõlema meeskonna ründearsenal on muljetavaldav, kaitsemäng mitte niivõrd, siis proovime esmalt universaalselt panust ehk mängus lüüakse üle 2,5 värava koefitsiendiga 1,61. Seega 10 eurot -> 16,1.

Teiseks ennustan veel ühe kümnekaga Manchester City võitu. Sellele andis Olybet koefitsiendi 1,64. 10 -> 16,4.

Viimase panusena pakun, et mõlemad meeskonnad suudavad vähemalt korra vastase väravaluku lahti murda. 20 eurot koefitsiendiga 1,68 ja potentsiaalne võit 33,6.

AC Milan läheb võimatut ülesannet püüdma

Jalgpallis muidugi pole midagi võimatut, kuid Milano Interi mäng avakohtumises oli nii muljetavaldav, et raske on näha, kuskohast AC Milan 0:2 kaotusseisust Milano Interi fännide ees välja tuleks. Mis veel hullem – Milani viimased mängud Interi vastu on pehmelt öeldes kesised.

Selle aastanumbri sees on mängud lõppenud järgnevalt – 0:3, 1:0 ja 0:2. Seejuures on nulli peale jäänud alati just punamustad ehk Milani mängijad. Avakohtumises uhati küll uljalt peale, aga enamjaolt sama uljalt mööda ja üle. Inter mängis targalt ja kui 11 minutiga ennast 2:0 eest leiti, siis keerati mäng sisuliselt kinni.

Mida sellises seisus Milanil teha annab? Ega’s muud, kui lihtsalt suure hurraaga rünnakule. Erinevad spordiportaalid kipuvad mängule pakkuma pigem viiki, seejuures kõige sagedamini 1:1 viiki, sest varasemalt pole ajaloos Milan kunagi Interile nelja mängu järjest, eriti veel kuivalt, kaotanud.

Ometi on avamängu puhul ja ka Milani viimaseid liigamänge vaadates näha, et Milan on väsinud ja värava ees hambutu. Küll võib eeldada, et kui rünnatakse, siis tuleb ka nurgalööke. Miks annab Olybet Milani nurgalöökide arvule üle 4,5 koefitsiendi 2,15? Ei oska öelda, aga see tundub liiga hea, et seda mitte proovida. Seega 20 eurot mängu ja võimalik võit 43 eurot.

Teine panus on suurema riskiga, kuid Milani viimaseid mänge vaadates tasub seda riski võtta. Vähemalt siin mängus. Võimalus, et Milan väravat ei löö, on täiesti reaalne. 20 eurone panus, et Milan ei suuda mängus väravat lüüa, tooks tagasi koefitsiendiga 2,52 50 eurot ja 40 senti. Seega proovime!

Kolmanda panuse paneme mõttetult lihtsa ja riskivaba – viik ei loe, Inter võidab. Kümme eurot tooks tagasi 14,9 eurot. Tavaliselt ei soovitata nii väikese koefitsiendiga panuseid üldse mitte näppida, aga kui teistega jubedalt metsa läheb, siis, noh, midagigi.

Pall on ju samas endiselt ümmargune.

Tähelepanu! Tegemist on hasartmängu reklaamiga. Hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks. Tutvuge reeglitega ja käituge vastutustundlikult!