Viimsi pani võõral väljakul Pärnu vastu oma paremuse maksma.

20. mai 2023, 19:33

Ründelauas domineerinud Viimsi võttis Pärnus revanši ning viigistas seeria

Eesti korvpallimeistrivõistluste pronksiseerias õnnestus Viimsil saada võõrsil Pärnu Sadamast jagu tulemusega 82 : 78.

Kuigi lõppskoori põhjal võiks eeldada, et kohtumine oli sama tasavägine kui teisipäeval Viimsis toimunud avamatš, siis tegelikult olid külalised küllaltki selgelt paremad.

Avaveerandi võitis Viimsi 19 : 14 ning juhtis poolajapausiks 39 : 35. Viimase kümne minuti eel olid nad ees viie punktiga ning seejärel hoidsid turvalist edu mängu lõpuni. Kui mängida jäi 1.22, tegi Karl-Johan Lipsu korv seisuks 82 : 70 ning kuigi pärnakad viskasid seejärel kaheksa vastuseta punkti, siis reaalset võimalust matš lisaajale viia või enda kasuks kallutada neil ei tekkinud.

Viimsi parim oli Malik Toppin 21 punkti ja 13 lauapalliga, kapten Lips sai kirja 19 silma. Pärnule tõi Robert Valge 16 punkti, Mihkel Kirves lisas 15 punkti ja 13 lauapalli.

Kui Viimsi tabas väljakult 46% (29/62; sh kolmesed 6/20 ehk 30%) visetest, siis Pärnu vaid 37% (26/69; sh kolmesed 6/24 ehk 25%). Lauavõitluses olid külalised paremad 47 : 33. Pallikaotusi tegid Valdo Lipsu hoolealused 20, pärnakad aga 11.

Viimsi tagamängija Siim-Markus Post ütles pärast mängu Delfi TV otseülekandes, et meeskond peab veel pallikaotustega vaeva nägema. Talle valmistas aga heameelt, et kui avamatšis jäädi ründelauas alla 10 : 18, siis nüüd jäädi selles peale 12 : 11. „Pallikaotustega ei tulnud toime – neid tuli omajagu –, aga ründelaua saime kontrolli alla. Arvan, et selle pealt tuli ka võit.“

Pärnu tagamängija Saimon Sutt tõdes aga, et nad on pikast ja keerulisest hooajast väsinud.„Mul pole absoluutselt võhma, olin haige ka. Üritan kuskilt jõudu leida ja proovisin kaitses teistmoodi olla ja mehi ergutada, aga on näha, et meeskonnal on toss väljas,“ kurtis ta.

Kolme võiduni peetava seeria avamängu võitis Pärnu lisaaja järel 87 : 86. Kolmandat korda lähevad meeskonnad vastamisi esmaspäeval kell 19.30 Viimsis.