Läti hokikoondis lõpetas MMi medaliga!

Jäähoki
28. mai 2023, 17:58

VIDEOD | AJALUGU! Läti hokikoondis võitis MMil pronksmedali (10)

Läti jäähokikoondis tegi MMil ajalugu, kui alistas kolmanda koha matšis USA lisaaja järel 4 : 3 ja võitis pronksmedali.

Esimene kolmandikaeg lõppes seisuga 2 : 2: kui mängitud oli pisut vähem kui kaheksa minutit, realiseeris Roberts Bukarts arvulise ülekaalu ja viis lätlased kohtumist juhtima.

Kahe minuti pärast Rocco Grimaldi viigistas, kuid kui perioodi sai mängitud 16 minutit, taastas Janis Jaks Läti eduseisu.

Paraku ei püsinud see ka nüüd kuigi kaua, sest kolmandikaja viimase minuti alguses sai ülekaalus olles oma teise tabamuse kirja Grimaldi.

Teisel kolmandikul väravaid ei visatud, ent kui kolmandat kolmandikku oli mängitud kuus minutit, asus Matt Coronato värava järel omakorda juhtima USA.

Lätlased aga ei jätnud jonni: viis pool minutit normaalaja lõpuni ning Kristians Rubins viigistas. Seisuga 3 : 3 normaalaeg lõppeski ja nii järgnes lisaaeg.

Kui seda oli mängitud napilt poolteist minutit, sai Calgary Flamesi kaitsjast Rubinsist lätlaste tõeline rahvuskangelane. Ta saatis teist korda litri jänkide puuri ning MMi pronksmedal kuulub Lätile.