Sloveenia kettaheitja Kristjan Ceh võitis Marokos teemantliiga etapi tulemusega 70.32.

Kergejõustik
29. mai 2023, 08:56

Kanteri õpilane triumfeeris teemantliigas, Bruus sai nulli

Pühapäeva hilisõhtul Marokos toimunud teemantliiga etapil võidutses meeste kettaheites Gerd Kanteri sloveenist hoolealune Kristjan Čeh, kelle tulemus oli 70.32. Tema kõrget taset näitab ka fakt, et kõige lühem kettakaar oli 68.26.

Teise kohaga pidi Rabatis leppima rootslasest olümpiavõitja Daniel Stahl, kes püstitas oma hooaja tippmargi 69.21, ja kolmandaks tuli leedulane Andrius Gudžius 66.04ga.

Naiste kõrgushüppes ei suutnud juunioride maailmameister Karmen Bruus ületada algkõrgust 1.81. Esikoha sai võistluse rekordi 2.01 püstitanud ukrainlanna Jaroslava Mahutšihh. Ukrainale kindlustas kaksikvõidu 1.91 ületanud Irina Geraštšenko.

Čehi eestlannast elukaaslane Anna Maria Orel alustas hooaega laupäeval Tallinnas ning lennutas heitjate seeriavõistluse teisel etapil neljakilose vasara 63 meetri ja 76 sentimeetri kaugusele. 26aastane sportlane lõpetas etteaste teise kohaga. Võidurõõmu maitses soomlanna Kiira Väänanen, kelle tulemus oli 64.58.

Naiste odaviskes teenis 58.43ga esikoha Gedly Tugi, kes oli nädal aega varem püstitanud isikliku tippmargi 60.10.

Mitmel üksikalal osalesid Eesti tippkümnevõistlejad. Kuulitõukes sai Taavi Tšernjavski kirja 14.43, Kristjan Rosenberg 13.94 ja Risto Lillemets 13.63. Kettaheites oli Tšernjavski tulemus 45.85, Rosenbergil 44.65, Johannes Ermil 44.35 ja Lillemetsal 40.15. Odaviskes piirdus Lillemets 54.80ga.

Tiidrek Nurme üritas laupäeval Rapla Selveri suurjooksul 10 km distantsil püstitada Eesti rekordit. Kahjuks jäi 37aastasel sportlasel rekordist 14 sekundit vajaka ja ta finišeeris ajaga 29.18.

„Raplasse sõitsin perega päev enne võistlust, vältimaks võistluspäeval kahetunnist autosõitu. Kõik pereliikmed võistlesid. Kui vanem poiss Jakob otsustas lihtsalt jooksma minna, siis noorem poeg ennustas, et võidab oma jooksu. Lilit pidime enne starti pisut motiveerima, et neiu suudaks ületada emotsionaalse barjääri. Maili aga soovis valuvabalt joosta, teda on häirinud väike jalavigastus,“ kirjutas Nurme oma blogis.

Ta lisas: „Võistluspäev ei olnud päris nii nauditav kui soovinuks, seda eelkõige nädala sees põetud nohu ja köha tõttu ning muidugi ilmastikuolud ei soosinud kiiret jooksu, tuul oli suisa nii tugev, et hommikul mõned aiadki lendasid. Õnneks meie jooksu ajaks saime pisut väiksema tuulega võistelda, kuid võistluse kõige kiiremal 4 km lõigul saime mõnusalt vastutuult raiuda. Kui esimestel kilomeetritel oli tempo 2.53 kandis, siis tuulisel lõigul 3.00. Kui siit väike arvutus teha, siis kaotasime aega lausa 28 sekundit.“

Reedel sprintis mulluse sise-MMi neljas mees Karl Erik Nazarov Tallinnas Kadrioru staadionil Uno Palu auhinnavõistlusel 100 meetrit lubatust tugevama taganttuule 2,7 m/s toel ajaga 10,31.

„Tehniliselt õnnestus joosta paremini kui Pärnus nädal tagasi. Nüüd tuleb targalt valmistuda juunikuuks, kus mind ootavad välisstardid. Esimeseks saab olema 3. juunil Bergenis 100 meetrit,“ kirjutas 24aastane sportlane Facebookis.

Naiste 100 meetri jooksu võitis sise-EMi poolfinalist Õilme Võro ajaga 11,47. Kahjuks puhus ka siis lubatust tugevam pärituul 2,6 m/s. Teisena lõpetas 16aastane Miia Ott ja kolmandana Ann Marii Kivikas, kelle tulemused olid vastavalt 11,72 ja 11,79.