Eesti võrkpallikoondis.

3. juuni 2023, 23:08

Avageimi võitnud Eesti võrkpallimeeskond jäi lõpuks Tšehhile alla, naiskond sai kindla võidu

Eesti võrkpallikoondis jäi Euroopa kuldliiga esimeses võõrsilmatšis alla Tšehhile tulemusega 1 : 3.

Avageim kulges tasavägiselt, kuni Alex Saaremaa serviäss andis meie meeskonnale 16 : 14 edu andis. Tšehhi viigistas 16:16 ja kuni otsustavate hetkedeni mindi tasavägiselt, hästi tegutsesid Valentin Kordas ja noored tempomehed Saaremaa ning Marx Aru. Geimi lõpus andsid Kordase ja Robert Viiberi rünnakud meile 23:22 edu ja geimi võitis Eesti 25:23.

Teises geimis jäid eestlased aga 2 : 7 kaotusseisu, eksiti nii vastuvõtul kui ka rünnakul. Tšehhide serviäss kasvatas edu juba 14 : 6-le ja seda geimi enam päästa ei õnnestunud – geim Tšehhile tulemusega 25 : 16.

Kolmas vaatus algas sarnaselt eelmisele ning jäime 1 : 6 taha. Sidemängijana sekkus Renet Vanker ja tempos Andri Aganits. Kordas tõi Eesti meeskonna punkti kaugusele (10 : 9) ja geimi keskel oli seis 12 : 12. Ent siis teenisid vastased kolm punkti järjest ja seegi geim läks tšehhidele, tulemuseks 25 : 16. Geimi lõpus tuli Viiber tagasi.

Neljas vaatus algas tasavägiselt, Lõhmus tagasi platsil. Tšehhi bloki järel oli tablool kodumeeskonna 8 : 5 eduseis. Eesti jõudis punkti kaugusele, ent Adam Zaijcek viis väljakuperemehed 13 : 10 ette. Ent külalised võitlesid end Kaibaldi blokist 16:16 viigini. Vahetusest sekkunud Karli Alliku äss andis meile 20:19 eduseisu, edasi mindi punkt-punktis. Matšpalli said tšehhid seisul 24:22 ja geimi võitsid vastased 25:22 ning mängu seega 3:1.

Eesti edukaim oli rünnakul täna 14 punktiga (+10) Kordas, 13 silma (+10) panustas Saaremaa, 7 punkti lisasid nii Allik (+3) kui ka Stefan Kaibald (-2). Eesti meeskonna vastuvõtt oli 44%, rünnak 42%, blokist teeniti 7 ja servilt samuti 7 punkti (eksiti 17 servil).

Tšehhi parimaks kerkis 17 punktiga (+13) Patrik Indra. Tšehhide vastuvõtt oli 44 ja rünnak 48%, blokiga saadi 13 punkti ja servil löödi 10 ässa ja tehti 12 viga.

C-alagrupis on kõik kolm mängu võitnud Tšehhil 8 punkti, teine on kahe võiduga Soome ja kolmas ühe võiduga Eesti. Slovakkial on võiduarve avamata.

Loe pikemalt Eesti võrkpalliliidu kodulehelt.

***

Eesti võrkpallinaiskond sai see-eest tunda võidurõõmu. Nad alistasid Euroopa hõbeliigas kindlalt Makedoonia tulemusega 3 : 0.

Koondise tulemuslikem oli Kadi Kullerkann 19 punktiga (+15), suurepärase esituse teinud temporündaja Kätriin Põld lisas 13 punkti (+11) ja neli ässa löönud Nette Peit 12 (+10). Kõik kolm resultatiivsemat said kirja täismängu. Viis punkti (+3) läks kirja täna nii oma 100. kohtumise Eesti koondises pidanud nurgaründaja Kristiine Miilenile kui ka Eliise Hollasele.

Eesti jätkab täisedu kolme võidu ja üheksa punktiga. Järgnevad kahe võiduga Austria ja seni ühe võidu teeninud lätlannad, Põhja-Makedoonia püsib võiduta.

Oma järgmise mängu peab Eesti järgmisel laupäeval Tartu ülikooli spordihoones taas Põhja-Makedoonia vastu.