Sport: Värsked spordiuudised Eestist ja välismaalt

Telemehed ajasid Jüri Jaansoni raevu 

Gunnar Press , 23. august 2001, 23:00
KAKS ERINEVUST: Siin, pärast Sydney olümpia poolfinaali oli Jüri Jaanson väsinud, kuid õnnelik. Eile, pärast MMi poolfinaali polnud ta väsinud, kuid oli vihane.Foto: Jarek Jõepera
Jüri Jaanson lõpetas sõudmise MMil Luzernis poolfinaali viimasena ja astus paadisillale vahkvihas - telekaamerat viinud katamaraani laine oli sõidu täiesti võimatuks teinud.

Jaansonil on kuulmisvea tõttu mobiiltelefoniga rääkimine keeruline, seetõttu edastas tundeid abimees Jaan Tults: " Sina valmistud suureks võistluseks ja siis solgitakse kõik ära! Ma saan Jüri vihast aru. Videosalvestust üle vaadates on täiesti selge, et ta lainesse jäi."

Kaks superässa - sloveen Iztok Cop ja šveitslane Xeno Müller nihkusid kohe ette, järgmise paari moodustasid argentiinlane Santiago Fernandez ja austraallane Duncan Free ning ülejärgmise Jaanson ja slovakk Jan Ziska. Esialgu ei tekitanud vahe muret, sest lõpuspurt on ikka ja jälle eksmaailmameistri relv olnud. Aga umbes poolel maal loobus Jaanson igasugusest vastupanust.

Nõustaja Thor Nilsen: "Liiga aeglaselt alustasid!"

"Jüri sõitis kuuendal veel, telemeeste katamaraan vabal seitsmendal," rääkis Tults. "Kaamera pidas hoolega silmas omamaalast Müllerit ja Jüri jäi aina enam lainesse. Poolel maal lõi ta käega ja loksus lõpuni. Ma pole teda ammu nii metsikult vihasena näinud. Tavaliselt läbib ta pärast võistlust väga pika lõdvestussõidu, nüüd tuli kohe kaldale."

Viimastel aastatel Jaansoniga koostööd tegev norralane Thor Nilsen püüdis rahustada: “TV on tõesti tähtis ja kes sul käskis nii kaugele maha jääda! Liiga aeglaselt alustasid!" Kui pikale lainele Jaanson Nilseni selle jutu peale saatis, ei osanud Tults mõõta.

Lohutussõidu ja poolfinaalide tulemusi võrreldes näib, et 35aastane Jaanson võinuks finaalikoha eest heidelda küll. Samas ei olnud Tults kindel, kas lohutussõidu pingutus pärast olümpiat tavalisest kauem puhanud Jaansonile siiski liig polnud. Veel arutles ta, et ehk ei olnud mäestikulaagrist allatuleku aeg päris sobiv, ja küllap tulevad kiire sõidu peal esile ka tehnikaprobleemid.

B-finaalis ootab end pildituks sõitnud Hacker

Homme tuleb Jaansonil taas aerude taha istuda. Ka B-finaalis on eriti tugevaid vastaseid - näiteks Sydney olümpiapronks Marcel Hacker. Sakslane pingutas end eile hingetuks ja varises lõpus kokku, ta viidi kaldale abipaadis.

Olümpiaettevalmistuse raha on Jaansonile Sydney 6. koha eest ka tulevaks aastaks tagatud, kuid MMi 8. koht tähendaks automaatselt veel aastast toetust.

Sõudmise MM Ühepaatide poolfinaal
Esimene sõit

1. Olaf Tufte (Norra) 6.41,650, 2. Vaclav Chalupa (Tšehhimaa) 6.43,850, 3. Ivo Ianakiev (Bulgaaria) 6.45,290, 4. Marcel Hacker (Saksamaa) 6.48,500, 5. Todd Hallet (Kanada) 6.50,630, 6. Frederic Kowal (Prantsusmaa) 6.53,710.

Teine sõit

1. Xeno Müller (Šveits) 6.42,880, 2. Iztok Cop (Sloveenia) 6.43,120, 3. Duncan Free (Austraalia) 6.45,080, 4. Santiago Fernandez (Argentiina) 6.45,280, 5. Jan Ziska (Slovakkia) 7.09,120, 6. Jüri Jaanson (Eesti) 7.25,200.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee