NORMAALNE ALGUS: Martin Müürsepp tegi NBA suveliigas korraliku avalöögi.Foto: Mati Hiis
Sport: Värsked spordiuudised Eestist ja välismaalt
16. juuli 2003, 00:00

Martin Müürsepp alustas suveliigas seitsme silmaga

NBA meeskonna Boston Celticsi kutsel suveliigas mängiv Martin Müürsepp viskas ööl vastu eilset Cleveland Cavaliersi vastu seitse punkti.

Reeboki suveliiga avakohtumises Bostoni 87:84 võidule aida-nud Müürsepp sekkus mängu vahetusmeeste pingilt ning viibis platsil 17 minutit. Lisaks seitsmele punktile kanti tema kontosse kolm lauapalli, üks pallikaotus ning neli isiklikku viga. Neljast viskest tabas ta kaks, neist ühe kolmese. Samuti oli ta täpne mõlemal vabaviskel.

Reid ei mahtunud treeneri valikusse

Bostoni ajalehed Müürsepa mängule hinnangut ei andnud. Suurema tähelepanu pälvis hoopis Clevelandi ridades 25 silma visanud LeBron James, kellele pühendati pikki artikleid.

Tänavu NBA draftis esimesena valitud ning Michael Jordani mantlipärijaks tituleeritud 18aastane James pakkus kaunimaid hetki just kohtumise lõpus, mil hiilgas kahe pealtpanekuga.

Neist teisele sai ta söödu lätlaselt Kristaps Valtersilt. Läti koondise tagamees viibis Clevelendi särgis väljakul üheksa minutit. Punktiarvet ei avanud, ent andis kaaslastele neli resultatiivset söötu.

Celticsi treener Jim O´Brien valis suveliigas mängitamiseks viisteist pallurit, kelle hulka mahtusid kolm eurooplast. Neist horvaat Bruno Sundov pääses eile koguni algviisikusse, ent piirdus viie silmaga. Kogenud ungarlane Kornel David suutis seitsme minutiga kaks punkti.

Möödunud hooajal TTÜ/A.Le Coqis mänginud Robert Reid ei mahtunud isegi suveliigas Celticsi pingile.

Homme kohtub Müürsepp Kambalaga

Täna on Celticsil puhkepäev. Ööl vastu homset kohtuvad Müürsepp ja tema kaaslased San Antonioga, kelle ridades otsib õnne ka Läti keskmängija Kaspars Kambala. Kokku mängib Celtics liigas kuus kohtumist.

Kevadel Permi Ural Greati ri-dades Venemaa meistriliigas hõ-bemedali võitnud Müürsepp sõl-mis eelolevaks hooajaks lepingu Kaasani Uniksiga, ent selles on klausel, mis lubab tal võimaluse avanedes NBAsse siirduda.