Sport: Värsked spordiuudised Eestist ja välismaalt

Matti Nykänen nautis vabadust 103,5 tundi (7)

Soome ajakirjanduse põhjal SLÕL , 27. september 2005, 00:00
VAAT SEE ON ARMASTUS! Eelmisel kolmapäeval kell 7.30 astus Matti Nykänen säravate silmadega vanglaväravast välja. Ta kallistas abikaasa Mervit, käsikäes astuti vastu uuele elule. Neli päeva hiljem oli Mervi haiglas ja Matti taas trellide taga.Foto: Reuters
Suusahüppekuulsus Matti Nykänen pääses läinud kolmapäeval Kylmäkoski vanglast. Ta võttis paar päeva napsi, andis abikaasa Mervi Tapola-Nykänenile põhjaliku keretäie ja sattus Tamperes taas trellide taha. Vabadus oli kestnud 103,5 tundi.

Hoogsad sündmused hargnesid pühapäeva pärastlõunal kella kolme paiku. Mervi, kes on samuti tuntud alkoholilembusega, ärkas ja suundus WC-sse. Kaminast möödudes nägi ta Mattit õlut joomas ja palus endalegi klaasitäie kallata.

«Tühje purke oli mitmeid. Äkki Matti ägestus, hakkas mind hooraks nimetama, ähvardas mul silmad peast rebida ja mind tappa,» meenutas Mervi Iltalehtile.

Pekstud abikaasa peahaav õmmeldi kuue pistega

«Hetke pärast sain mingi raske ja terava esemega tugeva löögi pähe. Arvasin selle olevat lillenõu, kuid kaminatooli taga oli raske messingist lambialus.

Matti hüppas harkisjalu mulle peale. Nähes küll tähti, sain surmahirmus kusagilt sedavõrd jõudu, et suutsin üles tõusta. Olin alasti, kuid tõmbasin hommikumantli peale ja põgenesin välisuksest vere voolates naabermajja venna juurde.»

Saanud vennanaise riided selga, kaotas Mervi teadvuse. Vend ja tollel külas olnud ema kutsusid kiirabi ja politsei. Suusahüppaja ohvrile anti kohapeal esmaabi, peahaav õmmeldi haiglas kinni kuue pistega. Diagnoositi ka ajupõrutus.

«Arst ütles, et surm oli lähedal,» seletas naine reporteritele.

Politsei leidis Matti eest magavana või magamist teesklevana ning toimetas ta vanglasse. Mees polnud nii kaine, et teda üle saanuks kuulata.

Miks Matti oli ägestunud, ei osanud Mervi öelda: «Ta on vanglast tuleku järel olnud rahutu, pole maganud ega korralikult söönud.» Mees tarvitanud ka rahusteid, ometi olnud veel laupäeval kõik hästi, abikaasad teinud kodus sauna ja istunud kamina ees.

Mervi ei osanud aimata, et selgitab ööpäeva pärast enda seisundit Ilta-Sanomatele nii: «Sain peapõrutuse ja pool peanahka on lahti. Pea on sidemes. Verd tuleb silmadest ja suust.»

Reaalse vanglakaristuse teenis mullu pussitamise eest

Veebruaris 2003 vehkles Matti Nykänen noaga, tekitades abikaasale mitmeid vigastusi. Kuid paar leppis ja asi sumbus. Küll aga määrati Mattile aasta hiljem naise tümitamise eest tingimisi vanglakaristus.

Mullu augustis lõi Matti joomakaaslaseks juhtunud meest kaks korda noaga selga ning teenis kahe aasta ja kahe kuu pikkuse reaalse vanglakaristuse. Vangladebütandina tuli karistusest kanda pool.

Matti ja Mervi on kokku-lahku kolinud palju kordi, ametlikke pulmi on peetud kahel juhul. Nüüd teatas Mervi taas, et taotleb abielulahutust ja lisaks Mattile lähenemiskeeldu.

Armukadedus: abikaasa eitohi isegi telefoniga rääkida

Neljakordse olümpiavõitja, kuuekordse maailmameistri ja nelja maailma karika võitja Matti Nykaneni paljude hädade põhjuseks on peetud haiglast armukadedust. Ta on rebinud puruks abikaasa fotosid ja takistanud tema kõnesid. Naine ei tohtivat kasutada mobiiltelefoni ja väidab, et mees rebivat isegi lauatelefoni traadid puruks. Ta olevat raevunud, kui naine tema vanglasviibimise ajal sõpradele peo korraldas.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee