PETLIK RÕÕM: Thierry Henry lõpetas küll Prantsusmaa eelmisse aastatuhandesse ulatuva väravapõua, ent mängu lõppedes eriti ei rõõmustanud.Foto: Reuters
Sport: Värsked spordiuudised Eestist ja välismaalt
19. juuni 2006, 00:00

Prantsusmaa, mis toimub? (2)

Prantsusmaa sai eile küll löödud kauaoodatud värava, kuid 1:1 viik Lõuna-Koreaga ei saanud teda kuidagi rahuldada. Kaks viiki tabelis, on Prantsusmaa seis räbal.

Algus oli ilus. Thierry Henry lõpetas 9.minutil Prantsusmaa pika ja kurva seeria MM-finaalturniiridel. Ta tegi seda, mida tema ise ega tema rahvuskaaslased polnud suutnud kaheksa aastat: lõi värava.

Võis eeldada, et see tabamus vabastab Prantsusmaa kammitsaist. Vaheajani rünnatigi ladusalt, 2:0 oli sisuliselt olemas: puhas ime, et kohtunik Patrick Vieira löögi tabamuseks lugemata jättis.

Ent teisel poolajal otsustati rahuneda. Ning loorberitele jäämine maksis kätte valusalt, võib-olla saatuslikult. 81. minutil lõi Manchester Unitedi poolkaitsja Ji Sung Park ootamatu viigivärava!

Ehmunud Prantsusmaa tormas uuesti rünnakule. Üks väga hea võimalus tekkiski, ent seekord ei osanud Henry üks-üks olukorda ära kasutada. Meeleheitel Zinedine Zidane teenis kollase kaardi ega saa alagrupi viimases kohtumises Togoga väljakule tulla.

Võib kindel olla, et kodumaal surve alla sattunud peatreener Raymond Domenechi tool pannakse nüüd päris tugevalt kõikuma. Eile tegi ta ajalugu, saates lahingusse Prantsusmaa kõigi aegade vanima algkoosseisu – keskmise vanusega 30 aastat ja 289 päeva.

Prantsusmaa 1:1 Lõuna Korea