MEESTE PARADIIS: Artemise koduleheküljel olev pilt ei jäta mingit kahtlust, kes seal majas meesterahvaid ootavad.Foto: Artemis
Andres Vaher, Berliin 3. juuli 2006 00:00
Kui jalgpallifänn või lihtsalt tavaline Berliini külastaja otsib eredaid elamusi, ootab teda äärelinnas üks vaikne kohake. Ootaja nimi on Artemis. Ta on Saksamaa uhkeim lõbumaja.

Kui sõita rongiga Berliini kesklinnast mõned peatused lääne poole, astuda maha Halensee peatuses, kõndida veel umbes kilomeeter, oledki kohal.

Siin asub kuulus sauna-erootikaklubi Artemis. Kahtlemata Saksamaa, aga võib-olla ka Euroopa kuulsaim, eksklusiivseim, kõige-kõige-kõige… Jalgpalli MMi finaaliareeni, olümpiastaadioni tuled paistavad – lõbupühamust vutipühamuni jääb vahest paar kilomeetrit.

Sakslased, turvamees ja taksod meka esisel

Ajakiri Welt nimetas Artemist suurturniiri lähenedes «jalgpallifännide mekaks», klubi ise ristib end «heaolu oaasiks». Ega’s türklasest peremees mullu oktoobris uksed avanud uhket bordelli juhuslikult staadioni lähedusse rajanud.

Kui SL Õhtuleht lõbumaja esist umbes pool tundi takseeris, astus sealt välja üks sakslasest meesterahvas teise järel. Igas vanuses, kokku kümmekond. Kes istus uhkesse kabriolett-mersusse, kes üsna päevinäinud Audisse. Jalgpalliga polnud kellelgi rohkem pistmist, kui ühel tavalisel sakslasel vutibuumi ajal. Taksosid tuli ja läks vähemalt iga paari minuti tagant.

Kõigile ajakirjaniku tegevus ei meeldinud. Peagi astus Artemise uksest välja soliidses ülikonnas turvamees (ilmselt ka türklane) ning andis korralduse pildistamine lõpetada. Vastasel juhul konfiskeerin aparaadi, kõlas ähvardus.

Jääb saladuseks, palju nais(t)ele maksti

Aga siis ilmus nähtavale kaks Argentiina koondise salli.

«Räägime natuke, aga pilti ära jumala pärast tee!» pakkusid Jose (25) ja Juan Ignacio (31) diili.

«Olime sellest kohast kuulnud, natuke lugesime internetist lisaks. Mõtlesime, et käime ära, kui juba siia satume,» selgitasid lõuna-ameeriklased ootamatult ladusas inglise keeles.

«Ei kahetse, üldse ei kahetse!» kõlas mõlema kokkuvõte.

Kui palju raha siia jätsite?

«Sissepääsu eest tuleb maksta 70 eurot,» kinnitas Jose fakti, mis kirjas ka Artemise kodulehel. «Selle eest sai mõned dringid, natuke süüa, saunas ja basseinis olla. Tütarlapse eest tuleb eraldi maksta, hind kokkuleppel. Mina ei taha öelda, palju maksin.»

Ka Juan Ignacio raputas pead.

Argentiinlased viibisid lõbustusasutuses «kolm või neli tundi», nimetasid tütarlapsi ilusateks, kuid eelkõige rõhutasid hoopis muud: «Uskumatu, milline puhtus kõikjal valitseb! Ja millised materjalid, kõik läigib! Siia on vist meeletult raha investeeritud.»

Õige jutt: erinevate väljaannete andmeil maksis Artemis 5 miljonit eurot.

Üüratule maa-alale (5000 ruutmeetrit) mahub muuhulgas kaks kino. Tavaliselt näidatakse seal muidugi erootikafilme, aga neil nädalail jõuavad ekraanile ka vutilahingud.

«Ei, muidugi mitte!» vastavad Jose ja Juan Ignacio küsimusele, ega nad homme õhtul (vestlesime neljapäeval ehk päev enne Saksamaa – Argentiina mängu) siia tagasi tule. «Meil on piletid, oleme staadionil.»

Kas jalgpall on parem kui seks?

Juan Ignacio: «Seda küsi homme õhtul.»

Et Argentiina dramaatiliselt kaotas, oli seks küllap parem.

Ka prostituudid ostavad 70eurose pileti

Saksamaal muudeti seksteenuse pakkumine mõne aasta eest seaduslikuks, et sel moel illegaalset põrandaalust tegevust ohjeldada. Linnad teenivad bordellipidajatelt vägagi kopsakaid summasid.

Artemises on iga päev kundede käsutuses 70 maailma vanima ameti pidajat. Der Spiegeli artikkel kirjutab «leopardinahkadest ja kullast, mille hulk annaks silmad ette isegi David ja Victoria Beckhami pulmale.»

«Teenust pakkuvad naised maksavad siin sissepääsu eest –täpselt samamoodi nagu iga klient – 70 eurot. Hinnakirja pole: igaüks peab hinnas ise kokkuleppele jõudma,» selgitas Der Spiegel Kreeka jumalanna nime kandvas Artemises valitsevaid reegleid.

«Naine võib veeta siin lihtsalt öö, midagi tegemata. Ta pole seksiori. Kui ta seksib, teenib raha, mille võib kõik endale hoida,» lisas Artemise advokaat Norman Jacob Saksa ajakirjale.

Mida Artemises pakutakse?

70 euro ehk 1100 krooni eest saab:

siseruumides (pindala 4000 m2) mõnuleda Soome, bio- ja Türgi Hamam saunas, basseinis, solaariumis, külastada kaht suurt erootikakino, meditsiinilist massaaži, jõusaali, ilusalongi, restorani, kaht baari. Hinna sees alkoholivabad joogid, kohv ja tee, kook, kella 10–14ni hommikusöök ja 18–21ni õhtusöök;

väljas (1000 m2) viibida päikeseterrassil, hoolitsetud murul tiigi ääres;

Artemis on avatud kella 11st kella 5ni hommikul.

Allikas: www.fkk-artemis.de