ÜKS PEATEGELANE: Väljaku peategelane Ingemar Teever (ees) peab võitlust teeneka floralase Martin Reimiga. Foto: Marianne Loorents
Sport: Värsked spordiuudised Eestist ja välismaalt
10. märts 2008, 00:00

Pantrite särtsakas debüüt (6)

"Ei saanud enne mängu rahulikult magada," muheles Nõmme Kalju kangelane Ingemar Teever pärast 1:1 viiki FC Floraga.

Jalgpalliliiga avavooru oodatuim mäng möödus tuhkatriinuliku muinasjutuna ja küttis publiku seas kirgi.

"Kaljukindel!" skandeerisid roosade ja roheliste lippude alla koondunud Kalju fännid, kui meeskonnad väljakule kõndisid. Flora toetajaskond ei jäänud alla. "Flo-ra! Flo-ra! Flo-ra!" hüüded andsid üle väljaku asuval tühermaal koeri pissitavatele linnakodanikele selge signaali, et rahu ja vaikust ei tasu järgneva vutimängu ajal oodata.

Fännide võidulaulmine

Nõmme Kalju fänniarmee maskott Roosa Panter keksis mängu alguses ärksalt nagu puuripistetud tiirane tuhkur, ent Flora haaras ohjad enda kätte.

"Flora, suru, Kalju vastu muru!" innustusid kodumeeskonna toetajad.

"Roo-sad pant-rid," vastas Kalju leer, ent pidi pärast järjekordset Flora napikat kergendatult ohkama. "Läksime suure tahte ja emotsiooniga peale. Alguses oli poistel paanika," selgitas Ingemar Teever Kalju kohmakat avapoolaega.

Vaheajal kiskusid Flora fännid närvilisel ilmel suitsu, Kalju omad olid märgatavalt rõõmsamad. "Vinge mäng! Lahe fiiling! Nagu päris jalgpall!" kõlasid külma tuult trotsivate inimeste hinnangud.

Teisel poolajal võtsid Kalju rünnakud asjalikuma ilme. Flora leer üritas Kalju toetajaid ärritada pilkava hüüdega "Roo-sad ro-tid!", ent nood ei lasknud end segada. Maskott Roosa Panter keerutas rõõmsalt saba ning Liivo Leetma ja Teever üritasid jõudumööda Flora kaitseliinis segadust tekitada. "Kokkumänguga on meil veel kõvasti arenemisruumi," märkis Teever kriitiliselt.

70. minutil Kalju kaitse siiski kärises ja Martin Vunk viis Flora juhtima (Teever: "Rumal värav."). Järgnes florakate rõõmujoovastus, millesarnast mäletab varasemast vaid mängudest igirivaal Levadia vastu. Kalju ei andnud aga alla ning ärkas. Felipe Nunesi karistuslöök leidis Teeveri pea ja viigist jäid puudu vaid mõned sentimeetrid – pall tabas Flora värava posti.

Kokkulepitud väravatants

Kuus minutit enne lõppu teenis Kalju taas paremalt äärelt karistuslöögi. Nüüd see realiseeriti – Teever toimetas palli õlaga sihile. "Libastusin ja seepärast lõin õlaga. Alguses kartsin, et kohtunik vilistas käe," tunnistas päevakangelane.

Värava järel kogunesid Kalju mängijad – ka kollkipper Rene Kaas – Teeveri ümber, et tabamust varem kokkulepitud moel tähistada. Kõik viskasid end väravalööja ümber selili, Teever vihtus ringi keskel rõõmutantsu. "Trennis jäi see asi läbi tegemata ega kukkunud täitsa nii välja nagu soovinuks," muigas Teever.

Lõpuvile kõlades alustas Kalju fännkond minuteid kestvat rõõmutantsu, Flora mängijad lonkisid aga longuspäi riietusruumi suunas.