Sport: Värsked spordiuudised Eestist ja välismaalt
4. juuni 2008, 19:14
Täiendatud kell 20.48

Eesti jalgpallikoondis võitis Fääri saared 4:3 (4)

Eesti jalgpallikoondis juhtis Tallinnas peetavas sõpruskohtumises Fääri saartega pooletunnise mängu järel juba 3:0, kuid lõpuks võitis napilt 4:3.

Eesti asus 9. minutil 1:0 juhtima Vjatšeslav Zahovaiko väravast. Sama mees tabas 15. minutil uuesti ja tegi seisuks 2:0. 28. minutil andis Ats Purje pärast läbimurret hea söödu Tarmo Kingile, kes paarilt meetrilt palli peaga tühja väravasse suskas.

Esimese poolaja lõpul oli Eestil veel kaks head võimalust, kui Zahovaiko ja Purje tabasid vastavalt latti ja posti. Kuid seis ei muutunud.

Paraku andis Eesti pärast vaheaega initsiatiivi käest ja karistus saabus kiiresti. Christian Lamhauge Holsti väravatest 63. ja 66. minutil tuli 3:2. Esimese värava lõi ta pika söödu järel, teise pärast nurgalööki.

Seejärel mängis Igor Morozov karistusalas palli käega ja kohtunik määras penalti, mille realiseeris 70. minutil Suni Olsen - 3:3. Õnneks ei sattunud Eesti sellest masendusse ja kuueaastase pausi järel koondisse naasnud vahetusmehe Jevgeni Novikovi kauglöögist tuli 75. minutil 4:3. Rohkem väravaid selles niigi resultatiivses mängus enam ei löödud.

Eesti koondise koosseis: Mart Poom (46. Artur Kotenko), Enar Jääger, Andrei Stepanov, Igor Morozov, Urmas Rooba, Ats Purje, Aleksandr Dmitrijev (46. Jevgeni Novikov), Konstantin Vassiljev (72. Aivar Anniste), Sander Puri (72. Martin Vunk), Tarmo Kink (59. Andrei Sidorenkov), Vjatšeslav Zahovaiko (59. Vladimir Voskoboinikov).