Sport: Värsked spordiuudised Eestist ja välismaalt
10. september 2008, 19:39
Täiendatud 23:10, mäng läbi, 7:0 Bosniale

Kas Eesti jalgpalli matused? Bosniale kaotati 0:7! (1)

Eesti jalgpallikoondis kaotas EM-valikturniiri Zenicas Bosniale koguni 0:7. Häving algas 56. minutil, kui seisust 0:2 sai nelja minutiga 0:5. Bosnia valitses teist poolaega täielikult.

MM- või EM-valikturniiril ei ole Eesti kunagi nii suurelt kaotanud. On jäädud alla 0:6 ja 1:7, kuid mitte seitsme väravaga. Sõprusmängudes on kaotatud 0:7 Soomele ja Iisraelile.

Teine poolaeg

Kohe esimesel minutil jäi Eesti surve alla, kuid kaitsjad suutsid tsenderdused võita..

Järgmistel minutitel käib mäng rohkem keskväljal. Kumbki pool ei tee ühtki pealelööki. Käib 52. minut.

Bosnia lööb 53. minutil teist korda värava suluseisust. Seekord on lööja küll Eesti kaitsjast ees vaid sentimeetreid, eelmine suluseis oli ilmne.

56. minut: 3:0. Misimovici kolmas värav tuleb Bosniale õnnega. Mees tahab tsenderdada, kuid pall läheb kaarega värava peale. Londak ei saa palli korralikult kätte ja laseb selle enne lõplikku püüdmist korraks üle joone - vähemalt nii näitab äärekohtunik.

58. minut: 4:0. Bosnia uus läbimurre ja Dario Damjanovic teeb 4:0.

60. minut 5:0. Tsenderdus ja Dzeko lööb peaga lähedalt värava. Häving!

Järgmise kolme-nelja minuti jooksul on Bosnial kaks võimalust ka kuuendat väravat lüüa, kuid see ei õnnestu.

Eesti seisukohalt mäng enam huvi ei paku, küsimus on vaid, millise tulemusega "saun" saadakse. Tarmo Rüütli toob värskete meestena platsile Dmitri Kruglovi ja Kaimar Saagi.

72. minutil vahetab Eesti väravavahti - Mihkel Aksalu Londaku asemel.

73. minut 6:0: Aksalu saab väravas olla vaid minuti, kui Dzeko lööb värava. Aina hullemaks läheb.

75.-76. minutil lõi vahetusmees Ibricic kaks korda ohtlikult peale, kuid seitsmendat väravat ei tule.

Lõpus ei paku enam mäng ka Bosniale suurt huvi, sest 6:0 on niigi piisav ülimaks rahuloluks.

88. minut 7:0. Kuid ei, siiski Bosnia veel lööb - 88. jõuab vahetusmees (tema tahab ju ennast ka näidata) Ibricic ikka värava.

Aavo Sarap ütleb ETV ülekandes, et poks on humaansem: seal lõpetatakse võistlus ilmse ülekaalu korral ära. Kuid jalgpallurid peavad veel piinlema.

Lõpuvile on antud - kaheksandat väravat enam ei tulnud.

Esimene poolaeg

Kohtumine algas Bosnia kahe terava rünnakuga, kuid neist esimene lõppes vastase valesööduga, teisel juhul jõudis Eesti kaitse jaole.

8. minuti algul oli Eestil esimene teravam läbimurre äärest, kuid Operi sööt ei leidnud adressaati.

11, minutil pillar Londak pärast Salihovici nurgalööki palli, kuid midagi ohtlikku ei sündinud. Hetk hiljem kukkus karistusalas Dzeko, keda Rumeenia kohtunik Pavel Balaj suuliselt hoiatas: ära teeskle!

Esimese veerandtunni lõpul on kummalgi poolel kasutada nurgalöök, kuid midagi neist ei sünni. Mäng on üsna kiire, kerge ülekaal kuulub Bosniale.

18. minutil saab Bosnia esimese kollase kaardi, kui Safet Nadarevic tegi vea Operile.

21. minutil oli Eestil väga hea väravavõimalus nurgalöögi järel tekkinud olukorras. Vunk põrutas kaugelt peale, pall sattus kaitsja kaudu Rähnile, kes peaga paarkümmend sentimeetrit postist mööda lõi.

25. minut: 1:0 Bosniale. Eksib Bärengrub, kes vaheltlõikel ei taba palli ja kaks Bosnia meest pääsevad läbi. Kuigi algul tundus, et nad põrkavad omavahel kokku, pääses Zvjezdan Misimovic 15 meetrilt ikka löögile ja suunas palli täpselt alanurka.

28. minutil võttis Dzeko Rähnilt palli ära, kuid Rähn ise koos Dmitrijeviga päästis olukorra.

30. minut: 2:0 Bosniale. Salihovic murrab karistusalasse, mille piiril Rähn ta maha tõmbab. Siiski määrab kohtunik penalti, mille realiseerib Misimovic.

36. minutil murrab Dzeko ohtlikult karistusalasse, kuid Eesti õnneks eksib sööduga.

Pärast seda, kui Eestil 21. minuti võimalus luhtus, on külalised mänginud hambutult. Bosnia kontrollib kindlalt mängu.

40. minutil ei saa Lindpere karistusalasse antud täpset söötu, kuid üle pika aja on Eesti ärganud.

42. minutil oleks sööt peaaegu taas Eesti kaitsjatest läbi läinud, kuid Dzeko pisut koperdab ja ei pääse üksi rünnakule. Bosnia püstsöödud on osutunud ohtlikuks.

45. minutil annab Vassiljev Purjele hea söödu, kuid Eesti poolkaitsja lööb palli peaga väravavahile kätte.

Kohtuniku antud lisaminutil saadab Bosnia palli väravasse, kuid suluseisust. 2:0 jääb poolajaks püsima.

Eesti: Pavel Londak, Enar Jääger, Alo Bärengrub, Taavi Rähn, Ragnar Klavan, Ats Purje, Aleksandr Dmitrijev, Martin Vunk, Joel Lindpere, Konstantin Vassiljev, Andres Oper.

Algkoosseisus on selgelt üllatusi - näiteks Vassiljev ja Vunk. Rähn mängib põhjusel, et Piiroja pole vigastusest täielikult paranenud.