Jalgpall
Täiendatud kell 16:26

Ragnar Klavan siirdub AZ Alkmaari (14)

Õhtuleht Online, 27. jaanuar 2009 16:13
Ragnar Klavan (paremal) Almelo Heraclese särgis heitlemas Rotterdami Feyenoordi mängija Jonathan de´Guzmaniga.Foto: AFP/Scanpix
Eesti jalgpallikoondise kaitsja Ragnar Klavan mängib hooaja lõpuni laenulepingu alusel AZ Alkmaaris ning suvel toimub ametlik üleminek uude klubisse.

Heraclese direktor Nico Jan Hoogma ütles, et AZ pakkumine oli liiga hea, et keelduda, vahendab ERR Sport.

"Meie läbirääkimised olid pikad ja rasked ja lõpuks sai otsustavaks majanduslik aspekt," ütles Hoogma ja lisas, et tõenäoliselt üleminekute aja jooksul eestlasele asendust ei otsita.

Klavan mängib Heracleses 2005. aastast ning on 105 mängus löönud neli väravat. Tema leping Heraclesega oleks niikuinii lõppenud sel kevadel.

Mängijal on pool aastat enne lepingu lõppemist õigus isesesisvalt alustada läbirääkimisi uute klubidega. Klavan leppiski Alkmaariga kokku ning läinuks uude klubisse suvest, kuid AZ otsustas juba varem laenulepingu sõlmida.

Jalgpalli veebikülje Goal.com andmetel põhjustas Klavani varasema ülemineku kaitsjate põud Hollandi liiga liidermeeskonnas. Viimati sai vigastada soomlasest keskkaitsja Niklas Moisander, varem olid rivist väljas mehhiklane Hector Moreno ja Gijs Luirink.

Seepärast nõudiski Alkmaari peatreener Louis van Gaal uue mehe värbamist. Et Klavan pidi niikuinii Alkmaari tulema, otsustati tema kasuks. Lisaks Klavanile on Alkmaari kaitsjatest praegu rivis Kees Luijckx, Kew Jaliens ja Sebastian Pocognoli. Neist Jaliens on ka Hollandi koondise kandidaat, kuid otseselt on Klavani rivaal vasakkaitsja kohale 21-aastane belglane Pocognoli.

AZ Alkmaar hoiab tabelis 19. vooru järel 47 punktiga liidrikohta ning on Amsterdami Ajaxist kuus punkti ees.