Kergejõustik
Vaata galeriid!

300 000 krooni võitnud Iljuštšenko: "Nüüd kolin lõpuks ühikast ära!" (7)

Märt Roosna, 4. august 2010 06:59
BINGO! Latt Anna Iljuštšenko all värises ja värises ja värises, kuid jäi püsima ja uhke Eesti rekord oli sündinud. Foto: JOOSEP MARTINSON
Kuldliiga finaalvõistlusel Rakveres tabas kõrgushüppaja Anna Iljuštšenkot topeltõnn: ta viis Eesti rekordi 1.95ni ja võitis peaauhinna 300 000 krooni! Veelgi üllatavamaks muudab saavutuse tõsiasi, et neiu jäi võistluseelsel ööl haigeks.

Pühapäeval Barcelonas EMi finaalis 1.85le pidama jäänud Iljuštšenko reisis üleeile pikalt Eestisse ja tundis enne magamaminekut suurt väsimust. Öösel tõusis palavik 38 kraadini ning kurk muutus valusaks.

"Magasin terve tänase päeva. Söönud olen ainult mõne kuiviku," sõnas üliõnnelik Iljuštšenko mõnikümmend minutit pärast enda nimel olnud Eesti rekordi 1.93 ajalukku saatmist. "Nii kehv oli olla! Ei teadnud, kuidas üldse hüpata saan. Jackpot’ile küll ei mõelnud. Ei suuda siiani uskuda, mis juhtus! Mu vanemad olid ka staadionil, usun, et ka nemad on senini šokis!"

Kerkis tänu rekordile hoobilt A-stipendiaadiks

Seda üllatavam oli etendus, mille 24aastane Iljuštšenko Rakvere staadionile kogunenud täismajale korraldas.

1.80 – esimesel katsel üle. 1.83 – esimesel. 1.86 – esimesel.

Kuna ainus tõsine konkurent lätlanna Natalja Cakova jäi

1.86-l pidama, tähendas samuti avakatsel võetud 1.89 juba võitu.

Ainsana eelmisel neljal Kuldliiga etapil võitmatuna püsinud Sillamäelt pärit neiu oli kindlustanud sarja 300 000 krooni suuruse peaauhinna. Treener Martin Kutman kallistas hüppe järel südamlikult õpilast, kõrval kettaringis võistelnud Märt Israel tuli plaksu lööma.

Ent see polnud kõik. Iljuštšenko tellis latile MMi A-normi tähistava 1.95. 168 cm pikkune nääpsuke neiu hüppas hoolimata tugevast riivamisest sellestki üle!

Intervjuusid jagades säras Iljuštšenko nagu päike. Ühe õhtuga oli ta parandanud Eesti rekordit kahe sentimeetri võrra ja parandanud oluliselt elujärge. Lisaks teenitud 300 000-le tähendas ju normitäitmine järgmise aasta MMini alaliidu A-stipendiumile (8000 krooni kuus) tõusmist.

Mullu jäi Soomes napilt ilma 30 000 eurost

Kumb on tähtsam – rekord või raha?

"Ei teagi. Võib-olla võit andis tõuke 1.95 ületamiseks."

Kui suur summa on sinu jaoks 300 000 krooni?

"Pole kunagi nii suurt summast saanud..." tõdes Iljuštšenko kavala naeratusega. "Soomes teenisin kõrgushüppe üldvõidu eest 4500 eurot."

Muide, mullu jäi tal lahe taga 30 000 euro suurusest jackpot’ist puudu vaid punkt. "Nüüd hakkan normaalselt elama! Kolin ühikast ära ja katsun mingi elamise osta. Olen ühikas juba viis aastat olnud."