Sport | Muud alad

Pajusalu krooniti sisesõudmises maailmameistriks (7)

Õhtuleht Online, 21. veebruar 2011, 15:19
Kaisa PajusaluFoto: Arno Saar
Möödunud ööl toimusid USAs Bostonis sõudmise mitteametlikud maailmameistrivõistlused, mis pakkusid eestlastele rõõmusõnumi - Kaisa Pajusalu on tänavune ala maailmameister, kirjutab soudeliit.ee.

Pajusalu edestas 2000 meetri distantsil 216 naise konkurentsis veenvalt mullugi MMil hõbeda saavutanud ja tavasõudmises maailma eliiti kuuluvat venelannat Julia Levinat.

Kulla tõi Pärnu Sõudekeskus Kalevis treenivale Pajusalule aeg 6.41,3, Levina tulemus oli 6.45,3 ning kolmandana lõpetanud hollandlanna Jenny vand Dobben de Bruijnil 6.47,6.

Pajusaluga ühenduses olnud treener Ulvi Lutoškin rääkis, et MMil sõidetud väga tugeva tulemuse taga on hoolealuse suur pühendumus.
"Kaisa võttis õpingutest puhkust ning keskendub hetkel ainult sõudmisele. Sportlase põhivastupidavus on oluliselt paranenud ning see annab tugeva aluse edasiseks arenguks vee peal," märkis juhendaja.

"Bostonis kulges esimene distantsipool oodatust kergemalt. Pealegi andis Kaisale lisajõudu hõbeda pälvinud Levina tagasihoidlik algus. Loomulikult teeb erilist heameelt, et suutsime sõita ka uue isikliku tippmargi, mis alles nädalapäevad tagasi oli jõudnud uuele tasemel ja sai nüüd taas löödud kahe sekundiga," lisas Lutoškin.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee