Talisport
Soomes on käimas suur dopinguprotsess!

Myllylä: mulle süstiti EPO-hormooni veeni (16)

Õhtuleht Online, 30. märts 2011, 17:07
Foto: AP/Scanpix
Soomes on käimas kohtuprotsess seoses Soome murdmaasuusatamist 1990ndate lõpus raputanud dopinguskandaalidega ning tunnistajapinki peavad astuma mitmed endised suusalegendid.

Teiste seas oli tunnistajapingis Mika Myllylä, kes juba mullu talvel tunnistas, et kasutas keelatud ainet EPO oma karjääri ajal.

Tunnistajapingis rääkis Myllylä nüüd, et talle süstiti veeni EPO-hormooni, kuid ei avaldanud, kes oli süstijaks või kas seda kasutasid ka teised sportlased.

Myllylä ei öelnud ka EPO kasutamise täpset kuupäeva, ega ka seda, kes dopingu kasutamisest teadlikud olid.

Tunnistajapingis olnud üks Vuokatti Spordiinstituudi töötaja tunnistas, et tõepooles süstiti sportlastele veeni aineid ühe uurimuse käigus, kuid tema teadis, et ained mida süstib on legaalsed ning see toimus aastatel 1993 - 1994.

Kohtu all oli ka endine suusakoondise treener Kari-Pekka Kyrö, kes tunnistas, et tal oli Nagano olümpiamängudel kaasas kohver keelatud dopinguainetega ning selle andis talle kaasa suusaliidu juhtfiguur Jari Piirainen. Viimane lükkas selle väite kindlalt ümber telekanalile YLE antud intervjuus.

Prokurör aga süüdistab Piirainenit sellegipoolest selles, et ta oli teadlik laialdasest dopingu kasutamisest 1990ndatel aastatel.

Politsei eeluurimismaterjalides on ka leping millega tippsuusataja Jari Isometsä oli nõus võtma 2001. aasta Lahti MMi dopinguskandaali süü enda peale miljoni marga eest. Eeluurimise käigus tunnistas Kyrö, et see oli tema meeleheitlik idee.

Samal teemal

7. juuni 2011, 13:16
Myllylä polnud dopinguprotsessil nõus meedia ees tunnistama

TOIMETAJA

+372 5199 3733
sport@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee