TULI, NÄGI JA KAOTUS: Juri Svirkov jõudis Narva Transi puhastada vaid mõne kuu ja pidi seejärel lahkuma. Foto: TAIRO LUTTER
ANDRES VAHER 18. juuni 2011 09:04
Skandaalne Narva Transi jalgpalliklubi jätkab tõmbetuultes: valgevenelase Juri Svirkoviga ei suudetud koostööd teha isegi poolt aastat.

43aastane endine Valgevene koondise väravavaht Juri Svirkov asus Transi etteotsa veebruari alguses. Ehkki ta viis meeskonna Eesti karikafinaali, kaotas Svirkov 1. juunil töö.

Transi president Nikolai Burdakov ütleb küll, et lahku mindi poolte kokkuleppel ja sõbralikult, ent nii tema enda kui kuluaarijutud reedavad selgelt: sisuliselt vallandas Trans ikkagi Svirkovi.

Miks?

"Tulemused on üks põhjus: need pole Eesti liigas just kuigi head (Trans asub neljandal kohal – toim). Teine asi, et ta tuli siia värskete mõtetega, aga ei suutnud neid ellu viia," põhjendas Transi president Nikolai Burdakov.

Burdakov muigab, kui kuuleb, et kuuldavasti tähendasid värsked mõtted senisest suuremat rõhuasetust meeskonna taktikalisele ettevalmistamisele. "Taktikat sai vist tõesti liiga palju! Pärast karikafinaali tulid mängijad ja rääkisid, et pole füüsiliselt lihtsalt valmis."

Jalgpalliringkonnad teavad: Transi pikaaegne vaimne isa Burdakov on mängijaid alati kuulanud. Nii ka seekord. Või...?

"Rääkida ja oletada võib kõike. Mõnikord räägitakse ja oletatakse liiga palju. Tulemus loeb," teatab seepeale Burdakov.

Üks on selge: Svirkov on läinud ja treenerikohuseid täidab Aleksei Jagudin. Kelle taktikepi all soovib Trans vastu minna lähenevatele Euroopa Liiga mängudele ja hooaja lõpetada, Burdakov üheselt ei ütle.

"Mõtteid on erinevaid. Otsime uut meest, aga kindlasti on ka Jagudinil võimalus," ütleb klubijuht ning poetab tähendusliku lause: "Kõik sõltub tulemustest ja sellest, kas pinged mängijate ja treeneri vahel kaovad või püsivad."

Burdakov ei reeda, keda peab silmas "uue mehe" all ega kommenteeri ka Õhtulehe andmeid, et tegemist on spetsialistiga Venemaalt.

Samas on teoreetiliselt võimalik, et elu seab ta sundolukorda ja Jagudin ei saa siiski võimalust. "Kui meil peab eurosarjas olema Pro-litsentsiga peatreener, siis toome ta kas või paari päevaga. Aga seni pole mulle märku antud, et peab olema. Minu teada piisab, et klubil on litsents olemas."

Trans alustab Euroopa Liigat esimesest eelringist, mängud peetakse 30. juunil ja 7. juulil. Vastane selgub ülehomme.