KAS KOONDISEGA KÕIK? Inglismaa ja Saksamaa kaudu Soome klubisse Rovaniemi Palloseura siirdunud Henrik Ojamaa pole viimasel ajal Eestit esindanud. Foto: ARNO SAAR
Andres Vaher 21. september 2011 07:03
Eesti kuni 21aastaste jalgpallikoondise peatreener Frank Bernhardt ei mõista, mida peab Henrik Ojamaa silmas, kui ütleb, et ta pole meeskonnas jalgpallivälistel põhjustel.

"Taseme taha asi kindlasti ei jää. Põhjused on jalgpallivälised. Ma arvan, et need, kes on asjaga seotud, teavad täpselt, mis toimub," sõnas Ojamaa Vikerraadio jalgpallisaates "Vutimehed". "Ma olen alati öelnud, et kui kutse tuleb, siis ma tulen kohale."

20aastase noormehe viimase väitega ei ole noortekoondiste peatreener Frank Bernhardt kuidagi nõus.

"Kutsusime teda ettevalmistusele enne mängu Lätiga. Ta ei tulnud ega öelnud, miks. Seejärel kutsusin teda kohtumisele Aserbaidžaaniga. Ta ei reageerinud mingil moel, lihtsalt puudus," meenutas sakslane.

Ning väljendas üllatust: "Ma ei tea, millest ta räägib või mida täpselt üldse mõtleb. Meile kui treeneritele ei saa tema käitumisest jääda kuidagi muud muljet, kui et ta ikka nii väga ei taha koondist esindada."

Bernhardt ei tõtta rutakalt tõdema, et uks Ojamaa ees on igaveseks kinni. "Mängisime temata Šveitsi vastu väga korralikult. Pole vähimatki põhjust hakata kohtumise eel Horvaatiaga koosseisus põhjalikke muutusi tegema. Kaugemale ma praegu ei mõtle," lausus Bernhardt.

Samas tõi ta näite, kuidas andestas Nõmme Kalju ründajale Jüri Jevdokimovile, kellega aasta eest tülli pööras ja nüüd uuesti U23 meeskonda kutsus. "Ma ei võimendaks neid asju üle. Loodan, et Jevdokimov oma teise võimaluse ära kasutab ega käitu nagu Ojamaa," sõnas juhendaja.