Kergejõustik

Kettaheitja Al-Dózary ihkab Eesti olümpiakoondisse (15)

Märt Roosna, 23. september 2011, 07:03
UUED TUULED: Meigo Tammsaarest saab järgmisel aastal Al-Dózary.  Tairo Lutter
Võõra nime taga peitub tuttav sportlane: aastaks orbiidilt kadunud kettaheitja Meigo Tammsaar räägib nimevahetusest, Vesteinn Hafsteinssoni grupist lahkumise tagamaadest ja tulevikust.

Tunamullu 18aastaselt meeste ketast 53.65 heitnud Tammsaart ootab ees põnev aeg: nimevahetus, Egiptusse kolimine ja loodetavasti ka koostöö Uus-Meremaa imelapse Jacko Gilli treeneri Didier Poppega.

Eelmisel sügisel lahkus noor kettamees Gerd Kanteri treeneri Vesteinn Hafsteinssoni grupist. Miks?

"Ma lihtsalt ei suutnud enam selle süsteemi järgi treenida," rääkis Tammsaar, kelle treeningupartneriks oli tänavu 60 meetri joonest jagu saanud Priidu Niit. "Mulle ei sobinud temaga koos harjutamine. Ei saa treenida ja sõbrustada kellegagi, kes tahab sind võistlustel hävitada. Kettaheide on täpselt samasugune nagu iga teine sport, nagu ka poksimine. Sa ei saa olla sõber kellegagi, kes tahab su näo ringis üles lüüa.

Muutusin täielikult. Mul ei olnud enam murdjainstinkti ja meeletut tahet. See tekkis, sest sain Priiduga liiga heaks sõbraks. Seega: lahkumise põhjus peitus ainult minus, Vesteinn ja Uno (Gerd Kanteri endine treene Uno Ojand – M. R.) olid mõlemad suurepärased treenerid ja ma austan neid väga."

Lisaks tekkisid IT-alal tegeleval Tammsaarel ka võlad, kuna üks tema koostööpartner läks pankrotti ning alltöövõtjad pöördusid rahanõudega kettaheitja poole.

"Käitusin vastutustundetult ja võtsin finantskohustusi rohkem, kui täita suutsin," raputas ellusuhtumist muutnud Tammsaar endale tuhka pähe.

Nõnda heitiski ta mullu treeningutel üle 60 meetri, kuid võistlustel piirdus 54.18ga. Aastaks spordist aja maha võtnud heitja kavatseb nüüd elus pöörata sootuks uue lehekülje.

1. Nimemuutus. "Järgmisel aastal hakkan võistlema Al-Dózary nime all. See on ka mul sünnitunnistusel kirjas, vanaisa oli araablane, kuid kui vanemad abiellusid, sai ka minust Tammsaar. Vahetan nime, sest see meenutab rasket lapsepõlve ja mitte kõige helgemaid mälestusi internaatkoolist."

2. Egiptusesse kolimine. "Mulle meeldib Egiptus, mul on seal palju tuttavaid. Austan väga Omari (Egiptuse kettaheitja Omar El Ghazaly – M. R.), ta on mulle nagu vanem vend. Usun, et talvel on Egiptuse kliimas väga hea treenida. Enne järgmist aastat tagasi vist ei tulegi."

3. Uus treener. "Hetkel pean rääkimisi Jacko Gilli treeneri Didier Poppega. Kui saame kokkuleppele, siis olen kindel, et miski ei takista mind enam."

4. Eesmärgid. "Usun, et uuel hooajal on realistlik heita olümpia B-norm."

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee