LÕBUS TRENN: Pascal Behrenbruch, Andres Raja ja Tõnis Sahk on harjutuskorra lõpetanud ja vestavad lõbusalt juttu. Foto: Tairo Lutter
Märt Roosna 5. november 2011 09:04
Saksamaa kümnevõistluse esinumber Pascal Behrenbruch on impulsiivne mees. Tiitlivõistluste medalitest seni ilma jäänud sportlane otsustas ühtäkki: aitab, midagi tuleb muuta! Ta võttis ühendust olümpiavõitja Erki Noolega ja sõitis koos koer Roxyga Eestisse Londoni olümpia-aastaks valmistuma.

Pascal Behrenbruch on juba aastaid kuulunud maailma kümnevõistluse ladvikusse. Ta isiklik rekord on 8439 punkti, tiitlivõistlustelt on ette näidata mitmeid arvestatavaid kohti: Göteborgi EMilt viies, Berliini ja Daegu MMilt kuues ja seitsmes.

Kuid sakslane ihkab enamat.

Medaleid.

"Viies, kuues, seitsmes koht – see pole midagi. Tahan võita medaleid ja saada kodumaal kangelaseks," tunnistas 26aastane kümnevõistleja, kelle auhinnakapis ripub U23 EMi hõbemedal.

Täielik kannapööre

Daegu MMil Eesti sportlased seljataha jätnud Behrenbruch tundis, et elus tuleb teha kannapööre. Hüljata senine treeningsüsteem ja otsida uut ärritajat. Austria treener Josef Schmidl soovitas tal ühendust võtta oma kunagise õpilase Noolega. Oktoobris, kaks päeva pärast äkkotsust, lendas Behrenbruch Eestisse, et kohtuda Noolega, keda ta varem polnud kunagi kõnetanud. Ju avaldas pikakasvulise sakslase söakus Eesti rekordimehele muljet. Löödi käed.

Behrenbruch naasis Frankfurti, jõudis kokkuleppele tööandjaga ("Pean iga paari kuu tagant mõned päevad Saksamaal olema."), pakkis asjad, kutsus autosse saksa lambakoera ja huski segu Roxy, lehvitas ameti tõttu Saksamaale jäänud tüdruksõbrale ning sõitis praamiga Helsingi kaudu Tallinna. "Polnud kerge seda otsust teha, kuid nägin Noole juurde tulemises oma ainsat võimalust," tõdes Behrenbruch.

Eelistas Eestit USAle

Nool luges sellikssoovijale sõnad peale: ära loodagi midagi kerget ja mõnusat! "Ta ütles, et trenni tuleb teha palju, ka jõululaupäeval. Sain aru, et ta on karm, aga ainult nii võibki medaleid võita," lausus ülikoolis majandust ja arvutiteadust õppinud Behrenbruch. "Mul oli ka teine võimalus – minna Los Angelesse Bryan Clay juurde. Aga tundsin, et vajan pigem rasket teed. Las olla külm ja võib-olla veidi igav. Kardan, et USA-s oleks olnud liiga kuum, liiga huvitav ja liiga palju pidusid. See segaks keskendumist spordile."

Behrenbruch uuris ka Noole treeneripiitsa veidi maitsta saanud Andres Raja ja Mikk Pahapilli kogemusi. "Nad ütlesid, et 8200-punkti-mehel oleks raske kohe teha treeninguid, mis mõeldud 8600-8700 punkti püüdmiseks. Aga võimalik, et mul on hakkamasaamiseks piisavalt võimeid," sõnas sakslane, kes läheb teadlikult täispangale: "Kas kõik või mitte midagi!"