Sport: Värsked spordiuudised Eestist ja välismaalt

Tulistamise ja verise lõpuga draama USAs Eesti tippujujate koduülikoolis 

Deivil Tserp, 17. november 2011, 06:58
SIIN SEE JUHTUS: Martti Aljandi koduülikooli esine pärast katastroofi. Foto: reuters/scanpix
"Enne, kui ma polnud pojaga rääkida saanud, tundsin sisimas ärevust," ütles USAs Berkeley ülikoolis tudeeriva ujuja Martti Aljandi isa Riho, kes vestles pojaga pärast veriselt lõppenud politseioperatsiooni.

Eesti rekordiomanike Martti Aljandi ja Martin Liivamäe koduülikoolis haavasid politseinikud meesüliõpilast, kellel oli relv.

Politsei kinnitusel tehti üks lask, pealtnägijad kuulsid nelja-viit lasku. Riho Aljandil ja tema abikaasal Kajal oli põhjust eriliselt pabistada, sest ärikolledžis, kus draama hargnes, käib loengutel ka nende poeg. "Marttil on tänagi loeng samas majas, kus tulistati," sõnas Riho Aljand.

Viimasel ajal on sellised juhtumid Berkeleys sagenenud. "Üliõpilastel on tekkinud protestivaim," vahendas Riho Aljand poja sõnu. "Õppemaks on kõvasti tõusnud. Paar korda aastas juhtub, et mõni üliõpilane paneb end protesti märgiks kuhugi kinni."

Martti õde Triin, kes harjutab Sloveenias, kuulis juhtumist Õhtulehelt ja lubas esimesel võimalusel vennale helistada. Kõrghariduse samuti USAs omandanud Triin Aljand märkis, et tema õpingute ajal oli koolitulistamine Virginias.

"Pärast seda pandi meie ülikoolis hääletamisele küsimus, kas tavaline üliõpilane tohiks kanda püssi enesekaitse eesmärgil," meenutas Triin Aljand. "Õnneks hääletati selle poolt, et üliõpilasel ei tohi relva olla."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee