47. koha saanud Karel Tammjärv oli täna parim eestlane.Foto: Tairo Lutter
Talisport
3. jaanuar 2012, 14:43

KISUB PIINLIKUKS: Tour de Ski klassikaetapil viis eestlast kaheksa viimase seas (76)

Tour de Skil olid mehed täna võistlustules Itaalias Toblachis, kus oli kavas 5 km eraldistardist klassikasõit. Loodetud positiivset üllatust Eesti suusatajad pakkuda ei suutnud.

Viimasest kaheksast kohast hõivasid koguni viis Eesti suusatajad. 71. Algo Kärp (+1.15,7), 73. Peeter Kümmel (+1.17,9), 75. Aivar Rehemaa (+1.22,8) ning viimastel 77. ja 78. kohtadel olid Eeri Vahtra (+1.33,9) ja Kein Einaste (+1.34,1).

Eesti suusatajatest sai parima tulemuse Karel Tammjärv, kes oli 47. kohal (+50,0). Timo Simonlatser sai 57. koha (+56,4).

Pikalt hoidis esikohta Axel Teichmann, kuid viimastena startinud favoriidid kukutasid sakslase lõpuks kuuendaks. Sõidu võitis Aleksander Legkov, kes edestas 1,7 sekundiga vaheajapunktis liidrikohta hoidnud Eldar Rönningut ning Dario Colognat 2 sekundiga.

Tuuri üldliider Petter Northug kaotas 1,8 kilomeetri peal Rönningule 11,7 sekundit ja oli 15 kohal. Finišis oli ta 12. ajaga, kaotades võitjale 13,8 sekundiga.