Kadri Lehtla.Foto: Tairo Lutter
Sport: Värsked spordiuudised Eestist ja välismaalt
28. jaanuar 2012, 14:51

Värske Eesti meister Lehtla võitis päev hiljem Viru maratoni

Täna Mõedakul peetud 28. Viru Maratoni finišijoone ületas esimesena Even Toomas. Naistest krooniti võitjaks aga eile murdmaasuusatamise Eesti meistriks tulnud laskesuusataja Kadri Lehtla.

Toomas läbis 42 km ajaga 1:50:06,8. Teiseks tuli Siim Ala Elva Suusaklubist, ajaga 1:50.53,4. Kolmanda koha saavutas Yuri Myasikov, lõpuaeg 1:51.31,7.

Kiireim naine finišis oli Kadri Lehtla ajaga 2.03.21,4. Kokku registreerus pikale maratonile esialgsetel andmetel 750 suusatajat.

Lühemale 25 km rajale läks esialgsetel andmetel üle 180 suusataja. Esimesena jõudis finišisse CFC Jaak Mae Suusakooli sportlane Alvar Andres Virkus ajaga 1:13.34,1. Kiireim naine Relika Toome läbis distantsi ajaga 1:23.18,6.

M-15 klassi parim oli Matthias Kalev tulemusega 1:15.03,7 ning N-15 klassis Mairis Õispuu ajaga 1:25.27,4.

Team Värska Laht koosseisus sõitnud Even Toomase sõnul tuli võit väga raskelt. "Tänane rada oli päris kiire ning viimane lõpp korralikult mägine. Viimased viis kilomeetrit oli jalgades ikka päris hapu. Võit tuli kindlasti tänu teiseks jäänud Siim Alale, kes vedas meid kuskil 30 kilomeetrit. Kaheksa kilomeetrit enne lõppu olnud viimases joogipunktis tundsin, et vorm on päris hea ning mõtlesin, et äkki ründaks," lisas Toomas.

Suusaorienteerumisega tegelev mees valmistub veebruari lõpus Ukrainas toimuvateks Euroopa meistrivõistlusteks ning sealt edasi suundub ta juba Kasahstanis aset leidvale MK-etapile.

"Tänane etapp jäi minu jaoks ilmselt ainukeseks selle hooaja Estoloppeti maratoniks. Järgmisel nädalavahetusel toimuva Tamsalu-Neeruti maratoniga samal ajal peetakse Põlvas suusaorienteerumise meistrivõistlused, mis on ühtlasi katsevõitluseks EM-ile saamiseks," selgitas mees, kelle kontol on sellel hooajal juba üle 1500 suusakilomeetri.