Sport | Muud alad

Eesti saalihokikoondis sai MMiks hea loosi (2)

Õhtuleht Online, 4. märts 2012 14:34
Šveitsi pealinnas Bernis loositi alagruppidesse detsembri alguses toimuva saalihoki maailmameistrivõistluste finaalturniirist osa võtvad 16 rahvuskoondist. Eesti koondis sai hea loosi.

Alagrupid said järgmised:

Grupp A: Šveits, Eesti, Singapur, Slovakkia
Grupp B: Rootsi, Norra, Poola, Ungari
Grupp C: Tšehhi, Läti, Jaapan, USA
Grupp D: Soome, Vene, Saksamaa, Kanada

Eesti koondise peatreener Jari-Petri Anttila jäi üldjoontes loosiga rahule: "Loosimise tulemusel on Eesti sattunud alagruppi, kus meie meeskonnal on head võimalused jõuda kahe parema hulka, mis tagab edasipääsu veerandfinaalidesse."

"Alagrupi keskses kohtumises oleme vastamisi kodus mängiva Šveitsiga, keda kindlasti painavad arvuka kodupubliku ees mängimise pinged. Eelmise finaalturniiri neljas koht oli šveitslastele pettumuseks. Teatavasti kaotasid nad pronksmedalid tšehhidele, kelle alistamisele veerandfinaalis olime ise väga lähedal. Juhtisime ju eelviimase minutini 2-1 ja kaotasime 0-0 lisaaja järel alles karistusvisete seerias."

"Kuna ka viimases omavahelises kohtumises Šveitsiga kaotasime neile vaid 6-7, võtavad vastased meid väga tõsiselt. Nende peatreeneriks selles MM- tsüklis on palgatud soomlane Petteri Nykky, mees, kes kahel viimasel MM- il on viinud soomlased kullale. Paraku see, et vastaste peatreener mind ja meie koondist tunneb, teeb meie olukorra mõnevõrra raskemaks."

"Alahindamata teisi alagrupivastaseid on siiski väga tõenäoline, et just Eesti- Šveitsi kohtumine otsustab alagrupi võitja.
Kui esikoht kuuluks meile, oleks veerandfinaalis vastaseks tõenäoliselt Norra (või siis Poola) ning meil oleksid poolfinaali pääsemiseks head väljavaated. Kui jääme teiseks, tuleb vastaseks tõenäoliselt Rootsi, kes oleks kõige ebameeldivam vastane. Loomulikult on need arutlused teoreetilised, sest võitjad selguvad väljakul, ka võimalikus Eesti- Rootsi mängus."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee