NÕUTU: Aivar Kuusmaa ei saa teise poolaja kulgemisega kuidagi rahul olla. Foto: Arno Saar
Ville Arike, Ott Järvela 24. aprill 2012 07:00
BC Kalev/Cramo korvpallimeeskonna peatreener Aivar Kuusmaa võttis juhendamiskeelu tõttu poolfinaali esimeses mängus Rakvere Tarvaga koha sisse tribüünil ja oli tunnistajaks, kuidas tema hoolealused läbi raskuste 92:84 võiduni jõudsid.

"Olin pealtvaataja, käitusin nagu pealtvaataja. Oli päris huvitav korvpalliõhtu!" võttis Kuusmaa usutluses ETVle emotsioonid kokku. Kas tribüünil VIP-sektoris klubi bosside Ivar Valdmaa ja Toomas Linamäe kõrval oli raskem istuda kui olnuks treeneripingil, ta Õhtulehele kommenteerida ei soovinud.

Paarkümmend minutit enne mängu algust tulid Kalevi treenerid saali. Alar Varrak ja Martin Müürsepp suundusid vahetusmeeste pingi juurde, Kuusmaa tribüünile. Omade mängijate tutvustamise aegu plaksutas ta rahulolevalt, samuti esimeste minutite korvide peale, kui Kalev tõttas ette 25:9.

Kui Tarvas hakkas järele tulema, vehkis teisel pool platsi istunud Kuusmaa abitreenerite poole, kolm sõrme püsti. Poolajal siirdus Kuusmaa riietusruumi, aga naasis sealt kiiresti.

Kui Tarvas teisel poolajal päris järele jõudis, muutus Kuusmaa vaat et kivikujuks. Korra seletas ta kõrvalistujale midagi pahase näoga, aga üldiselt kippusid emotsioonid kaduma.

Seisult 71:77 tulid keskjoone juures palli päästnud Armands Škelelt tõeliselt imelised kolm punkti. Terve saal kargas kui nõelatult püsti, Kuusmaa oli vist ainus istuma jääja. Mitte just tavapärane pealtvaataja aplodeeris alles lõpusireeni kõlades.

"Aivar luges mängu eel meeskonnale ikka sõnad peale, taktika oli meil varem paika pandud. Meie Müürsepaga pidime otsustama, keda parajasti platsile saata," seletas Varrak.

Kuusmaa andis mitmel korral erinevaid märguandeid, kas mänguaegne suhtlemine oli kuidagi kokku lepitud? "Ma ei pannud tähele!" vastas Varrak. "Aivar võinuks tulla meie pingi taha, ta teadis, et see võimalus oli olemas."

Kuusmaa märkis, et Kalev polnud valmis Tarva maa-ala kaitseks ja see viga tuleb järgmiseks kohtumiseks parandada. "Nad polnud ju võimelised mees-meest mängima. Rakvere tegi tubli mängu, aga arvan, et meie mehed mängisid end lahti ja saame edaspidi paremini hakkama. Pakun, et Rakverel seevastu läheb järjest raskemaks," usub Kuusmaa.