12. juuli 2012, 18:27
Trans kaotas 0:2!

HÄSTI! Levadia pääses eurosarjas järgmisesse ringi (3)

Tallinna Levadia jalgpallimeeskond pidas täna oma Euroopa Liiga esimese ringi korduskohtumise, kui külla sõideti Leedu meeskonnale Šiauliai. Avamängu Tallinnas võitis Levadia 1:0, tänane mäng küll kaotati 1:2, ent tänu võõral väljakul löödud värava reeglile edeneti järgmisesse ringi.

Võrdses heitluses kulgenud avapoolaja lõpus jäi Levadia kaotusseisu, kui Igor Morozov tegi karistusalas vea ning vastased said penalti. Selle realiseeris Arturas Rimkevičius.

76. minutil saabus aga tabloole viik - Levadia nuraglöögi keerutas karistusalasse Marek Kaljumäe ning hiljuti U19 koondisega EMil mänginud Artur Rättel saatis palli peaga väravasse. Leedukad vajasid nüüd edasipääsuks kaht väravat.

Ühe neist said kätte juba neli minutit hiljem, kui Igors Kozlovs skooris otse karistuslöögist. Kuid et väljakuperemehed enamat ei suutnud, siis tänu võõrsil löödud väravale pääses edasi ikkagi Levadia.

Euroopa Liiga teises eelringis ootab Levadiat Küprose meeskond Anorthosis Famagusta.

ŠIAULIAI - LEVADIA 2:1 (40.(pen) Rimkevičius, 80. Kozlovs - 76. Rättel)

Algkoosseisud:

Šiauliai: Šarunas Jurevicius, Deivydas Lunskis, Laurynas Rimavicius, Andrius Bartkus, Santiago Cesanelli, Igors Kozlovs, Tomas Birškys, Intars Kirhners, Arturas Rimkevicius, Juvenal, Robertas Veževicius

Levadia: Roman Smiško, Artjom Artjunin, Igor Morozov, Maksim Podholjuzin, Aleksandr Kulinitš, Ilja Antonov, Marek Kaljumäe, Igor Subbotin (89. Vitali Leitan), Andero Pebre (59. Janar Toomet), Albert Taar, Rimo Hunt (54. Artur Rättel).

Oma Euroopa Liiga esimese eelringi kordusmängu pidas ka Narva Trans. Bakuus kaotati sealsele Interile 0:2 ning pudeneti üldskooriga 0:7 konkurentsist.