Korvpall

AMETLIK: Korvpalli Meistriliiga laieneb Ida-Virumaale (4)

Õhtuleht Online, 20. juuli 2012 16:40
Foto: Scanpix
Eesti Korvpalliliidu juhatus otsustas lubada Ida-Virumaa korvpalliklubi KK Hito G4S Korvpalli Meistriliigasse. Otsusega laieneb liigas osalevate klubide arv 9-ni ja geograafiliselt saab kaetud üks rahvarikkam regioon Eestis.

"Hito liitumine G4S Korvpalli Meistriliigaga on kindlasti positiivne sündmus", ütles EKL peaksekretär Karel Loide. "Esiteks on korvpallikaardil tagasi Ida-Virumaa regioon, kus ajalooliselt on tugevad noortevõistkonnad olnud. Samuti avanevad klubile hoopis uued võimalused korvpallipüramiidi arendamiseks, sest meistriliiga on sponsorite jaoks konkurentsitult suurima publikuhuvi tõttu atraktiivseim turundusväljund. Alaliidu jaoks on tähtis, et klubi noormängijad, kes kuuluvad ka meie noortekoondistesse saaksid võimaluse mängida meistriliigas", lisas Loide.

KK Hito on üks vanemaid EKL liikmesklubisid, kelle esindusmeeskond saavutas möödunud hooajal I-liigas teise koha. Edukalt on esinetud ka mitmetel noorteturniiridel nii kohalikul tasandil kui rahvusvaheliselt. Käesoleval kevadel saavutas klubi U20 koosseis Euroopa noorte korvpalliliiga EYBL kõrgemas divisjonis II koha.

Võistkonna duubelmeeskond osales Eesti Meistrivõistluste II liigas ning klubi lööb kaasa noorteliigade kõikides vanuseklassides.

"Kuna võistkonna tuumiku moodustavad U20 vanuseklassi ja nooremad mängijad, siis kindlasti leidub skeptikuid, kes kahtlevad uue võistkonna tasemes, kuid samas olukorras olid nii Rapla kui Pärnu liitumise ajal. Mõne kogenud mängija lisandumisel suudavad nad kindlasti paljudele hambaid näidata juba esimesel aastal", lisas Karel Loide.

Võistkonna kodusaaliks on Jõhvi Spordihall, mis mahtuab kuni 900 pealtvaatajat. Treenerina jätkab võistkonna senine juhendaja Priit Sternhof .

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee