30. august 2012, 10:13

Kim Clijsters lõpetas karjääri kaotusega Briti tulevikulootusele

USA lahtistel tennisemeistrivõistlustel peeti eile ajalooline matš, kui väljakul said kokku ajalugu ja tulevik. Tennisekuulsuse Kim Clijstersi karjääri viimases mängus pidi ta tunnistama 19aastase Briti tulevikulootuse Laura Robsoni paremust.

Clijsters kaotas kohtumise 6:7, 6:7 ning oli juba varem teatanud, et US Open jääb tema karjääri viimaseks turniiriks.

Belglanna võitis karjääri jooksul neli Suure Slämmi turniiri. Tegelikult oli tal koguni kaks karjääri, sest 2007. aastal teatas ta samuti tippspordist loobumisest. Kaks aastat hiljem ning aasta pärast oma tütre sündi tuli ta aga suurde sporti tagasi.

Karjääri jooksul kogunes tema kontosse 11 WTA turniiri tiitlit ja 3 ITFi turniirivõitu. 2003. aastal hoidis ta ka maailma esireketi kohta.

Teistes teise ringi kohtumistes alistas maailma esireket Victoria Azarenka Kirsten Flipkensi 6:2, 6:2. Maria Šarapova sai jagu Lourdes Dominguez Linost 6:0, 6:1.

Kolmandasse ringi edenesid teiste seas ka Sam Stosur, Marion Bartoli ja Lucie Safarova.